بازی ها

بازی ایرانی منچیکو

منچیکو، ساخته‌ استودیو بازی سازی noagames با سیستم عامل Android و iOS می‌باشد که در سال ۱۳۹۸ عرضه گردیده است. امتیاز بازی 4.۵ بوده، بیش از ۵۰ هزار نصب فعال را در بازار به ثبت رسانده و همچنین بیش از ۳۰۰ هزار بارگیری و نصب داشته است.

استودیو نواگیم یک استودیو بازی سازی ایرانی است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ با ساخت بازی های تحت وب آغاز نموده و اکنون با مدیریت حمید علیمی توانسته است ۵ بازی را به انتشار برساند که از میان آنها می‌توان به شدو ریسر و وانتی اشاره داشت.

منچیکو از بازی های سبک تخته ای و فکری است که به صورت تک نفره و چند نفره آفلاین و همینطور به صورت آنلاین دو تا ۶ نفره، قابل انجام می‌باشد.

ژانر: لودو/ تخته ای

داستان بازی 
بازی منچیکو یک بازی چند نفره تخته ای بوده و دارای داستان خاصی نمی‌باشد.  شما در این بازی با انداختن تاس و آوردن عدد ۶ بازی را آغاز و مهره خود را به حرکت در می‌آورید. برای پیروزی در این بازی می‌بایست سریع تر از دیگر بازیکنان، مهره های خود را به خانه پایانی برسانید.

منچیکو از بازی های سنتی ایرانی است و اصالت آن به کشور آلمان باز می‌گردد ولی با گذشت زمان این بازی در میان خانواده ها از محبوبیت بالایی برخوردار گشت و امروزه کمتر خانه ای است که حد اقل یک صفحه منچ در آن نباشد. بازی منچ از بازی های پرطرفدار ایرانی است که با امکان انجام آنلاین آن، فرصتی برای رقابت های گسترده تر در میان بازیکنان نقاط مختلف جهان فراهم شده است.

نکات مثبت 
گیم پلی ساده و روان بازی: اجرای بدون ایراد و روان بازی ازخصیصه های اصلی منچیکو می باشد.

رنگبندی جذاب: استفاده از رنگ های شارپ و جذاب در طراحی کلی بازی، منوها و تم های مختلف، تأثیر بسزایی در جذابیت این بازی داشته و این بازی را از بسیاری از نمونه های مشابه متمایز ساخته است.

طراحی چشم نواز: اگر بخواهیم تنها یکی از نکات مثبت بازی را به شما معرفی کنیم مطمئناً آن نکته، طراحی زیبای انیمیشن ها و عناصر بازی می باشد که حقیقتاً چشم برداشتن از صفحه بازی را برای بازی‌باز بسیار سخت می کند و تجربه بازی را به تجربه ای فوق العاده بدل می‌سازد.

صداگذاری و موسیقی: صدا گذاری زیبا و استفاده از موسیقی مناسب، لحظات فوق العاده ای را به این بازی بخشیده و این صداگذاری عالی با موفقیت توانسته است حالت یکنواختی بازی های تخته ای را نیز کمرنگ تر کند.

امکان اجرای آنلاین بازی در کنار بخش آفلاین: امکان انجام بازی با هوش مصنوعی و بازیکنان دیگر به صورت آفلاین و همچنین امکان رقابت آنلاین بازیکنان با یکدیگر، تجربه شیرین تر و ماندگار تری از این بازی را به وجود آورده است.

اسکین ها و رنگ های مختلف: امکان خرید انواع پوسته برای مهره ها و همچنین تغییر طراحی و رنگ مهره های بازی از قابلیت های مثبت بازی می باشند که جذابیت بیشتری را به بازی بخشیده اند.

نکته منفی 
بازی در بخش فنی دارای ایراد بخصوصی نمی باشد اما از لحاظ محتوایی در نسخه های پیشین، شخصیت زن بازی از لحاظ پوشش دارای ایرادهایی بوده که در نسخه های جدید اصلاح گردیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا