بازی ها

بازی ایران ۵۷؛ انقلاب بدون روتوش

بازی ایران ۵۷، توسط استودیو ایرانی (رسانا شکوه کویر) برای کامپیوتر عرضه شده است. این بازی در واقع یک حرکت متقابل به‌مثل در برابر بازی انقلاب ۱۹۷۹ می‌باشد با این تفاوت که تمامی وقایع بازی ایران ۵۷ برخلاف بازی انقلاب ۱۹۷۹ واقعی و مستند است.

ژانر: ماجراجویی/اکشن

بازی ایران

مدتی قبل از انتشار این بازی، بازی انقلاب ۱۹۷۹ توسط دشمنان عرضه شده بود. این بازی داستان مرد ایرانی را روایت می‌کند که در زمان انقلاب، به گروه مجاهدین خلق می‌پیوندد. در واقع این بازی گروه مجاهدین خلق را عامل پیروزی انقلاب اسلامی بیان می‌کند. از طرفی بازی‌سازان ایرانی هم‌بازی ایران ۵۷ را منتشر کردند تا به بخشی از تحریفات انجام شده در آن بازی پاسخ دهند. داستان بازی ایران ۵۷ در شهر ورامین و در خرداد سال ۱۳۴۲ جریان دارد.

بازی ایران

در آخرین لحظات ایلیار، که رهبری جمعیت جان‌برکف را بر عهده دارد، پسر خردسالش به نام ایلشن را، به برادر بزرگ‌ترش می‌سپارد. ۵۱ سال بعدازاین رویداد، در نقش ایلشن ۵۲ساله قرار می‌گیریم. ایلشن به‌واسطه پیشنهاد عمویش وارد گروهک منافقین مجاهدین خلق می‌شود.

در طول بازی به‌واسطه برخورد با 21 واقعه تأثیرگذار، ایلشن راه درست را پیدا می‌کند و از گروه منافقین خارج و به یک انقلابی جان‌برکف تبدیل می‌شود.

نکات مثبت:

روایت داستانی جذاب که شامل بیش از ۱۰۰ سند رسمی است. بر خلاف بازی انقلاب ۱۹۷۹ که تمام پایه و اساس داستان بازی به چند عدد عکس بی‌کیفیت و نامربوط از زمان انقلاب استناد برمی‌گردد، در این بازی با یک داستان واقعی که برگرفته از بیش از ۷۰۰ صفحه تحقیقات و استنادات است روبه‌رو هستیم.

گرافیک بصری بازی به‌خوبی طراحی شده و صداگذاری بازی مناسب با محیط بازی است.

انیمیشن کشته‌شدن دشمنان واقع‌گرایانه است و نسبتا به بازی انقلاب ۱۹۷۹، جذابیت بیشتری دارد. شما در بازی ایران ۵۷، اختیار تیر اندازی دارید و گیم‌پلی متفاوت تری را انجام می‌دهید.

نکات منفی:

وجود برخی باگ‌ها در بازی که معمولا در تمامی بازی‌های ساخته شدن جهان دیده می‌شود .

 

نسخه کامل این بازی هم‌زمان با دهه فجر و به مناسبت 40 سالگی انقلاب به‌صورت دیجیتال عرضه شد و هم اکنون در سایت‌های ایرانی به‌صورت رایگان برای دانلود موجود است.

همچنین این بازی عنوان بهترین بازی فرهنگی سال را به خود اختصاص داد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا