بازی ها

بازی تایر؛ مسابقات هیجانی!

بازی تایر یک بازی زیبا و رانندگی ایرانی است و توسط استودیو سازنده استار بند طراحی و تولید شده است. تایر بیش از ۱۰ هزار نصب فعال در فروشگاه بازار دارد و نمره ۴.۶ از ۵ را توسط مخاطبان بازی به دست آورده است. استودیو سازنده، بازی تایر را برای افراد گروه سنی ۶ سال به بالا منتشر کرده است. استودیو استار بند دو بازی طراحی و منتشر کرده که این دو بازی نسبت به یکدیگر سبک و طراحی های متفاوت و قابل قبولی دارند.

سبک: رانندگی

Tire عنوان یک بازی مهیج و مسابقه ای است که در آن کنترل یک ماشین را بر عهده دارید، شما در بازی ماموریت های مختلفی دارید، با آغاز بازی، ابتدا به شما ماشین ارائه می شود که اولین ماشین از لیست ماشین های بازی است که مجبورید آن را تهیه کنید، بعد از آن به شما انتخاب های گوناگون داده می شود، می توانید به صورت آفلاین در نقشه بازی به گشت و گذار بپردازید یا اینکه در مسابقات آنلاین آن شرکت کنید. شما وقتی وارد بازی شوید و بخواهید به عنوان جهان باز، بازی کنید می توانید در قسمت های مختلف نقشه، مسابقات آنلاین را ببینید.

مانند دیگر بازی های موبایلی سبک ماشینی، شما می‌توانید از قابلیت شخصی سازی استفاده کنید از رنگ گرفته تا رینگ اسپرت و… .  البته قابل ذکر است که تمام این قابلیت ها و تنوع های گوناگون فقط در صورتی در اختیار شما قرار داده می شود که هزینه آن ها را درون بازی بپردازید، در غیر این صورت خبری از هیچ ارتقایی نیست.

نکات بازی:

نکات مثبت

بعد از اجرای بازی شاهد این هستید که بازی به سرعت و در مدت کوتاهی، آغاز می شود و دچار لگ و یا مشکلی نمی شود.

این بازی با اینکه حجم کمی داشته ولی گرافیک آن فوق العاده است، اینکه می توانیم سطح گرافیک و کیفیت آن را تغییر دهیم نیز یکی از نکات خوب بازی بشمار می رود که معمولا در کمتر بازی ها این ویژگی به کار برده می شود.

جزئیات بازی و محیط آن نیز در حد قابل قبولی قرار دارد ولی خب نمی توان این بازی را با بازی های ماشینی و مسابقه ای با حجم یک گیگ یا بالاتر مقایسه کرد.

بیشتر انیمیشن های بازی به خوبی کار شده اند و به صورت روان به اجرا در می آیند و می توان گفت که شما شاهد ایرادی نخواهید شد.

آب و هوای بازی نیز در هر مرحله متغیر است و از آسمان صاف و بدون ابر گرفته تا یک روز طوفانی، شامل همه این ها می شود ولی زیباتر بود اگر به صورت پویا طراحی می شد.

منو ها و بخش های مختلف بازی امکانات زیادی به شما می دهند مخصوصا اینکه همه قسمت ها نیز به زبان فارسی مجهز شدند و مشکلی در پیدا کردن امکانات مختلف بازی پیدا نخواهید کرد.

بازی تایر غیر از اینکه مپ ها و نقشه های گوناگونی دارد، همچنین دارای حالت بازی های مختلفی نیز هست، یکی از حالات جذاب بازی، فوتبال ماشینی است که با خودروی خود به فوتبال می پردازید.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت بازی، جهان باز بودن محیط بازی است که در مقایسه با رقیبان و بازی هایی که حجم یکسان دارند، شاید بتوان برگ برنده این بازی دانست.

غیر از تنوع ماشین های بازی، شخصی سازی آن ها بسیار گسترده است و حسابی شما را مشغول خود می کند. از طرفی تغییر زاویه دوربین و همچنین فعال کردن حالت دریفت و معمولی نیز در بازی موجود است.

نکات منفی

همانطور که گفته شد، گرافیک بازی در حد خوبی قرار دارد؛ ولی در قسمت های شلوغ نقشه یا حتی دشت های بازی، زیاد جزئیات رعایت نشده و یک طراحی کلی انجام شده است.

صداگذاری بازی آنچنان قوی نیست و آن حس ماشین راندن را به مخاطب القا نمی کند، از طرفی هم می‌توانست صدا های ماشین ها واقعی تر و متنوع تر باشد.

از مشکلاتی که چندبار شاهد آن بودیم، مشکل باگ و ایرادی بود که بعد از اینکه مدت طولانی به بازی مشغول می شدیم، ناگهان صفحه بازی شروع به لرزش شدیدی می کرد که البته بعد مدتی به حالت اولیه باز می گشت ولی در روند بازی اثر می گذاشت.

مشکل دیگری که شاید نباید زیاد به آن اشکال گرفت، هزینه بالای وسایل شخصی سازی و پیشرفته کردن ماشین هاست، که باید مدت خیلی زیادی به بازی مشغول باشید تا بتوانید به صورت دلخواه ماشین خود را تغییر دهید.

بازی می توانست شامل بعضی از خودروهای ایرانی که طرفدار زیادی دارند نیز بشوند ولی خب سازنده و طراح بازی، از این مسئله غافل بوده است.

در کل بازی تایر را می توان یک بازی ایرانی بی حاشیه دانست که با حجم کم می تواند حتی برای گوشی های ضعیف بازار نیز مناسب باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا