بازی ها

بازی تخته ای chess live

بازی chess live ساخته‌ استودیو بازی سازی italic game با سیستم عامل Android و iOS می‌باشد که در سال 1394 عرضه گردیده است. امتیاز بازی 4.4 و بیش از 20 هزار نصب فعال در بازار را به ثبت رسانده و همینطور در کل توانسته است به بیش از 10 میلیون بارگیری و نصب دست یابد.

استودیو italic game یک استودیو بازی سازی با پروژه های محبوب بسیاری است که از میان آنها می‌توان به بازی های chess live و zombi smasher اشاره داشت، همچنین این استودیو با وجود بیش از ۱۰ بازی در رزومه خود و همینطور کسب بازخورد عالی از مخاطبین جزو استودیوهای موفق و محبوب این صنعت به شمار می‌رود.

Chess live از بازی های سبک تخته ای و فکری است که به صورت تک نفره و دونفره آفلاین و حتی آنلاین قابل انجام می‌باشد و می‌تواند ذهن بازیکن را به شدت تقویت و به بررسی راه حل ها و احتمالات مختلف عادت دهد.

ژانر: فکری_استراتژی_تخته ای/ نوجوان و جوان

داستان بازی 
بازی شطرنج از بازی های تخته ای دو نفره است که دارای داستان خاصی نمی‌باشد و شما به عنوان بازیکن بایستی مهره های خود را با حرکت سنجیده و محاسبه دقیق در صفحه شطرنج بر اساس استراتژی مناسب حرکت داده و با محاصره کردن مهره شاه رقیب پیروز بازی شوید.
بازی شطرنج در گذشته از بازی های قمار و حرام به حساب می‌آمد که با گذشت زمان و تغیر آن از آلت قمار به یک بازی فکری حکم آن نیز دچار تغییر شده است و امروزه انجام آن بدون شرط بندی ایرادی ندارد.

نکات مثبت 
1. گیم پلی ساده و روان بازی: نبودن ایراد در گیم پلی که بدنه اصلی بازی می‌باشد از نکات بارز این بازی است و این اجرای روان و بدون ایراد لذت تجربه این بازی را دوچندان کرده است. 
2. رنگ بندی جذاب: استفاده از رنگ های شارپ و جذاب، در طراحی و تم کلی بازی تاثیر بسزایی داشته و این بازی را از بسیاری از نمونه های مشابه متمایز می‌گرداند. 
3. صداگذاری مناسب: صدا گذاری ساده و به کار نبردن صدا های مختلف که باعث گیجی و حواس پرتی در بازی می‌شوند موجب شده است که بازیکن بتواند کاملا مسلط به بازی و متمرکز در بازی باقی بماند. 
4. امکان اجرای آنلاین بازی در کنار بخش آفلاین: امکان انجام بازی با هوش مصنوعی و همینطور با افراد دیگر به هر دو صورت آفلاین و آنلاین که می‌تواند تجربه لذت بخش تری را برای شما و دوستانتان ایجاد کند. 
5. قابلیت تنظیم سطح سختی بازی: امکان تنظیم سختی بازی از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته در ۶ حالت دشواری.

نکته منفی 
1. طراحی و گرافیک بازی: هرچند بازی در نگاه اول از ساختار قابل قبول و رنگ بندی خوبی برخوردار است اما از لحاظ طراحی زمینه بازی و طراحی گرافیکی کاراکتر مهره ها کمی دچار ایراد بوده و از کیفیت کافی برخوردار نمی‌باشد.

کلام پایانی
Chess live از بازی های خوب در سبک خود بوده و می‌‌تواند برای ساعت ها و زمان های مختلف، تفریح خوب و روشی برای تقویت ذهن شما باشد که البته امکان انجام بازی به دو صورت آنلاین و آفلاین، جذابیت این بازی را به شدت افزایش داده است اما باید بدانید بهترین نمونه در این سبک نمی‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا