بازی ها

بازی لوله های رنگارنگ (WaterColorSort )

بازی Water Color Sort

Water Color Sort یک بازی فکری و پازلی است که باید در آن چندین رنگ برهم ریخته را یکدست کنید. این بازی توسط استودیو سازنده بازی Vn Start LLC ساخته و منتشر شده است و بیش از 50 میلیون دانلود و نصب فقط در مارکت گوگل پلی دارد، بازی نمره 4.5 از 5 را توسط مخاطبان خود کسب کرده است و برای کودکان و نوجوانان سنین 3 سال به بالا مناسب است و تمام گروه های سنی می‌توانند از بازی استفاده کنند.

سبک: فکری / پازلی

در بازی Water Color Sort داستان و سیر بازی از این قرار است که چندین ظرف به شکل لوله آزمایشگاهی به شما داده می‌شود که دارای چهار قسمت است و هر قسمت رنگ متفاوتی دارد.  قوانین بازی ساده است، رنگ ها را بین ظروف جا به جا کنید ولی نمی‌توانید رنگ های غیر همسان را روی هم بریزید، یعنی اگر در بالای بقیه رنگ ها در یک لوله آزمایش رنگ قرمز قرار داشته باشد فقط می‌توانید رنگ قرمز روی آن بریزید و هر هنگام که رنگ بالایی را تغییر دادید می‌توانید رنگی غیر از قرمز به آن اضافه کنید. صد البته مشخص است هر ظرف بیشتر از 4 رنگ در آن جای نمی‌گیرد. اگر تمام کار های گفته شده در بالا را به درستی انجام دهید، به مرحله بعدی وارد می‌شوید که رفته رفته کار شما سخت تر شده و نیاز به هوش بالاتری دارد. در بعضی لحظات بازی حس خواهید کرد که ترتیب کارها و ریختن رنگ ها را اشتباه انجام دادید و دیگر در بازی نمی‌توانید جلوتر بروید و ادامه دهید. در این هنگام با دکمه تکرار بازی، دوباره از اول شروع کنید.

نکات بازی :

الف). نکات مثبت

1. طراحی و سبک و سیاق بازی بسیار ساده و بی آلایش ساخته شده است، جوری که برای کودکان سنین پایین خیلی مناسب بوده و به راحتی می‌توانند به بازی بدون نیاز به کمک شما بپردازند.

2. بخش فکری بازی را می‌توان تحسین کرد که واقعا در بعضی مراحل ذهن شما را به چالش می‌کشد. یعنی گاهی بارها و بارها باید بعضی مراحل را از اول طی کنید تا شیوه حل آن را بدست آورید.

3. انیمیشن ها با اینکه بازی حجم کمی دارد، عالی هستند و شما متوجه هیچ مشکل یا لگی در اجرای آن ها نمی‌شوید، حتی دیدن بعضی از آن ها برای شما لذت بخش خواهد بود به عنوان مثال وقتی ظرفی که رنگ زیادی در آن است را در ظرف خالی بریزید مدت زمانی که رنگ در حال ریختن است بیشتر می‌شود و این نکته را از گرافیک بازی خواهید دید.

4. Water Color Sort با اینکه با حجم کمی عرضه شده ولی بیش از هزار مرحله دارد که حسابی می‌توانند شما را به خودش مشغول کنند.

5. غیر از دکمه تکرار مجدد که برای بازگرداندن مرحله به حالت ابتدایی وجود دارد، دکمه عقب گرد هم می‌توان استفاده کرد؛ ولی تعداد عقب گردها محدود است و بعد از چند بار استفاده باید برای دفعات بعدی از شاپ و فروشگاه بازی آن‌ها را خریداری کنید.

6. هر مرحله از بازی را که بگذرانید به شما 10 سکه جایزه می‌دهد که با جمع آوری این سکه ها و استفاده کردن از آن ها می‌توانید راهنمای مرحله مشاهده کنید یا اینکه لوله آزمایش و ظرف جدید به آن مرحله اضافه کنید تا کار شما برای رد کردن آن مرحله آسان تر شود.

ب). نکات منفی

1. بازی یکسری قسمت های آزار دهنده دارد، تقریبا بعد از رد کردن هر مرحله باید یک تبلیغ مشاهده کنید، این کار واقعا مخاطب را خسته می‌کند و از آن طرف دنیای تبلیغات آنچنان بی عیب و نقص نیست و مخاطب شاهد تبلیغات و صفحات نامناسبی است که قطعا شما از دیدن آن شرم خواهید کرد.

2. نداشتن منو داخل بازی؛ به عنوان مثال برای اینکه به قسمت مراحل بروید باید دکمه تنظیمات را بزنید و از این طریق وارد بخش مراحل بازی شوید که شاید خیلی ها متوجه این بخش نشوند و اهمیت منو از اینجا مشخص می‌شود.

3. با اینکه بازی رایگان است ولی بسیار به خرید درون برنامه ای خود متکی است و بیشتر قابلیت‌های بازی با خرید از بازی انجام می‌‍شود.

4. سیستم امتیاز دهی بازی افتضاح است، بازی می بایست بر اساس سرعت و تعداد دفعات جا به جایی رنگ ها به بازیکن امتیاز دهد نه اینکه هر مرحله فقط 10 امتیاز داشته باشد. از طرفی برای قسمت هایی که باید این امتیاز ها مصرف شوند حد نصاب بالایی قرار داده شده که طبیعتا با 10 امتیاز بعد از هر مرحله ناسازگاری دارد.

5. صدا گذاری بازی هم تعریفی ندارد و آنچنان روی آن کار نشده که بتوان تعریفی از آن کرد و شاید فقط بتوان گفت که قابل قبول است، چرا که بازی هایی که برای کودکان است باید دارای زیبایی های بصری و سمعی زیادی باشند.

6. از آن جایی که بازی برای کودکان نیز مناسب عنوان شده است بهتر بود که برای آن تعیین سطح دشواری قرار داده می‌شد، تا کودکان بتوانند بیشتر از بازی لذت ببرند.

در مجموع بازی Water Color Sort یک بازی سرگرم کننده است که مراحل ابتدایی آن بیشتر مناسب سنین پایین و مراحل بالاتر برای نوجوانان و بزرگ ترها طراحی شده است، ولی با این‌حال چون دارای تبلیغات فراوان است والدین باید مراقب کودکان خود باشند که با صحنه‌های نامناسب مواجه نشوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا