بازی ها

بازی clash of zombie قهرمانان آینده

Clash of zombie ساخته‌ استودیو بازی سازی tag game با سیستم عامل Android و iOS می‌باشد که در سال 1398 عرضه گردیده. امتیاز بازی 4.6 و بیش از 1 میلیون بارگیری و نصب داشته است.

کلش زامبی با وجود این که در برخی پلتفرم ها مانند بازار، به عنوان یک محصول ساخت استودیوی بازی سازی ایرانی به نام استودیو مگنت معرفی گردیده و در واقع توسط استودیو مگنت به زبان فارسی بازگردانی شده و در طی این روند نسخه ایرانی شده از این بازی به وجود آمده است؛ اما سازنده و ایده پرداز اصلی این بازی، یک استودیو بازی سازی اسکاتلندی به نام TAG GAME با تخصص در حوزه توسعه بازی های موبایلی می‌باشد. این استودیو با هدف ساخت و توسعه بازی های پلتفرم گوشی شروع به کار کرده و علاوه بر clash of zombie آثار دیگری را نیز در رزومه خود دارد که از میان آنها می‌توان به angry birds action و همینطور non stop night اشاره داشت.

بازی clash of zombie یک بازی آنلاین استراتژی است که با گیم پلی ساده و اعتیاد برانگیز خود، بازیکن را به پای بازی میخکوب کرده و او را با رهبری در مدیریت شهر و نبردهای نفس گیر به چالش می‌کشاند.

ژانر: استراتژیک

داستان بازی 
با انتشار ویروسی در جهانی که انسان ها روزی در آن با صلح و آرامش زندگی می‌کردند آن، به سرزمین زامبی ها تبدیل می‌شود. بعد از این حادثه تمام نیروهای مسلح در برابر سیل عظیم زامبی ها درمانده شده‌اند و در این هنگام سازمان شیلد به یکی از نیرو های زبده خود یعنی ناتاشا دستور می‌دهد قهرمانان را از نقاط مختلف دور یکدیگر جمع کرده و آخرین خط دفاعی بشریت را تشکیل دهند تا بار دیگر جهان را به مکانی امن بدل کرده و دشمنان را از بین ببرند.

با وجود این که خط داستانی بازی، مبارزه با زامبی ها و پس گرفتن موقعیت های اشغال شده است، حالت  چند نفره بازی کاملا با سیر داستانی بازی متفاوت بوده و اتفاقا سیر اصلی بازی نیز همین حالت چند نفره بازی می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت بازی، دو خط سیر متفاوت از یکدیگر دارد که پیشرفت در هر کدام به پیشرفت در دیگری نیز کمک بسزایی خواهد کرد. سیر کلی داستان بازی با کمی تغییر برگرفته از سری فیلم انتقام جویان (Avengers) می‌باشد و این مطلب با یک نگاه ساده به حضور شخصیت های مختلف فیلم در این بازی، قابل مشاهده است؛ شخصیت هایی همچون: ثور، پلنگ سیاه و همینطور خود ناتاشا که یکی از مأموران سازمان می‌باشد.

نکات مثبت 
گیم پلی ساده و طراحی زیبا: داشتن یک گیم پلی ساده و روان و همچنین طراحی مناسب اجزاء بازی از اصلی ترین نکات هر بازی بوده و در این بازی نیز کاملا اجراء گردیده است.

رنگ بندی و صدا گذاری جذاب: استفاده از رنگ های شارپ و همینطور صداگذاری مناسب از نکات اعتیاد برانگیز بازی به حساب می‌آیند.

حالت چند نفره: امروزه استقبال بازیکنان از بازی هایی که به صورت چند نفره قابل انجامند بیشتر از بازی های آفلاین و تک نفره می‌باشند. استودیو tag game با قرار دادن حالت چند نفره در بازی، با موفقیت توانسته است بازی را به یک اثر خوب و هیجان انگیز تبدیل کند.

تنوع و پیشینه قهرمانان: قهرمانانی که در این بازی نیروهای اصلی برای شرکت در مسابقات و چالش ها به حساب می‌آیند بر گرفته از شخصیت های محبوب فیلم و سریال ها می‌باشند و حتی 2 قهرمان برتر بازی، شخصیت های اصلی دو انیمه معروف ژاپنی هستند؛ همچنین قهرمانان بازی به طور کلی در 5 دسته مختلف قرار دارند که هرچه به دسته UR نزدیک تر باشند قهرمانان قدرتمند تری بوده و البته به دست آوردن آنها نیز سخت تر و پر هزینه تر خواهد بود.

نکات منفی 
نیاز به اتصال دائم اینترنتی: با اینکه این بازی در دسته بازی های اینترنتی قرار داشته و برای اجرای بازی نیاز به اتصال اینترنتی می‌باشد اما نبودن حالت آفلاین و همینطور نیاز لحظه ای بازی به اینترنت حتی در هنگام اجرای بازی در قسمت داستانی می‌تواند از نکات منفی و نقصی در بازی به شمار رود.

وجود شخصیت های نامناسب: حضور شخصیت های فیلم ها و سریال های نامناسب در زمینه پوشش، همچنین پیام و مفاهیمی همچون الهگان و حتی حضور شخصیت هایی که با علائم شیطان پرستی همراه هستند نکته منفی دیگر این بازی است.

نمایش تبلیغات مختلف و بعضاً اجباری و نامناسب: دریافت هدایا و جوایز، ضرورتاً با نمایش تبلیغات مختلفی همراه است که تماشای آنها را توصیه نمی‌کنیم چرا که حتی بازی های نامناسب نیز در این تبلیغات به چشم می خورند.

تکراری و کپی بودن بازی: بازی clash of zombi را علاوه بر تمام نکات مثبت و ظرافت ها می توان یک کپی حرفه ای اما نه کاملا موفق از بازی clash of clans دانست، چرا که با وجود کپی بودن محصول در اکثر بخش ها و حتی طراحی ها مانند زمین بازی، هوش مصنوعی بازی در نبرد ها و هجوم ها نسبت به بازی clash of clans نقص های بسیار زیادی را می‌توان به چشم دید.

افت فریم در بازی: یکی از ایرادهای اساسی این بازی که می توان آن را به عنوان یکی از تفاوت های کوچک آن با بازی clash of clans به حساب آورد قدرت های چشمگیر قهرمانان است که بعضاً با افکت ها و انفجارهای مختلفی نیز همراه می شوند، اما متاسفانه در اوج لحظات حساس و به هنگام استفاده از مهارت قهرمانان، بازی ناگهان دچار افت فریم شدیدی حتی در گوشی های قدرتمند نیز می‌شود که هم در سرعت بازی و هم در کنترل روند بازی اختلالات زیادی را به وجود می‌آورد.

کلام پایانی 
بازی کلش زامبی در مقایسه با دیگر نمونه های این سبک بازی مانند clash of clans که می‌توان از آن به نمونه اصلی این بازی نیز نام برد، به عنوان یک اثر قابل قبول تلقی می‌گردد. بنابراین، کلش زامبی برای رقابت با این عناوین، نیاز به تغییرات اساسی و اصلاح های زیادی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا