بازی ها

با bob، دزدی را تجربه کنید!

” باب دزده ” بازی دو بعدی و فکری است که واقعا در سبک خودش (اکشن/ معمایی) هم جذاب و هم جالب است. شرکت سازنده این بازی spil games بازی های مختلفی دارد و سبک هایی همچون معمایی، شبیه‌سازی، اکش و… را نیز می توان در میان کارهای این شرکت یافت. سری های باب دزده نیز توسط این شرکت ساخته شده و همان سبک دو بعدی را دارا می باشند. در کافه بازار 100هزار نصب فعال را کسب کرده و نظرات مثبتی نیز در مورد این بازی به ثبت رسیده است.

داستان بازی باب دزده

در تمام سری های باب دزده، همانطور که از اسمش پیداست باید چیزی را بدزدید که در هر مرحله آن شیء فرق می کند؛ یکبار تابلو است، یکبار نقشه، یکبار تاج سلطنتی و… . باید به باب کمک کنید که در  ساختمان پر شده از مامور و دوربین مداربسته، وسیله مورد نظر را بدزدد و با معین شدن راه فرار، قبل از رسیدن پلیس ویژه از آنجا فرار کند.

ساختمان، اتاق ها، راهروها و مامورها به صورت دو بعدی نشان داده شده و اینکه چه درهایی قفل است و یا چه درهایی با لیرز مخصوص محافظت می‌شود، نشان داده شده و باید با کمک از آسانسور و راهروهای پر پیچ و خم به شیءمورد نظر برسید که اصلا کار آسانی نیست. اگر بعد از قطع کردن سیستم لایه های محافظ و سپری شدن 25 ثانیه اشیاء را از ساختمان خارج نکنید و یا نتوانید به راه فرار برسید، پشت سر شما کارآگاه ویژه دقیقا مسیری که طی کرده‌اید را دنبال می‌کند و به شما می رسد و در این حالت شما دستگیر می‌شوید، پس مراقب زمان باشید.

نکات بازی | نکات مثبت

سبک طراحی دوبعدی بازی اصلا ساده نیست و با حالت گرافیک زنده و نرم طراحی شده و برای شما جذاب خواهد بود. در تمام سری های باب دزده شما شهرهای مختلف را میبینید که هر کدام از ساختمان‌ها، شکل مخصوص خود را دارند. نیروی ویژه آنجا مناسب همان کشور لباس پوشیده و اشیاء مدنظر نیز همان وسایلی است که در آن کشور یافت می شود. (سری 4 این بازی در فرانسه است)

برای باب لباس های مختلفی در نظر گرفته شده که شما می توانید با پرداخت پول آنها را بخرید و با ظاهرهای مختلف در مراحل حاضر شوید.

در هر مرحله می‌توانید در قسمت های تاریک راهرو قایم شده و از دسترس دوربین های امنیتی در امان بمانید و یا وقتی گارد ویژه حضور دارد با پنهان شدن در قسمت های تاریک از دست او فرار کنید.

سختی مراحل نیز هرچه بالاتر بروید بیشتر می‌شود. اول یک شیء می دزدید بعدا دوتا و هعر بار نیروها و محافظت کاری های بازی بیشتر می شود و اصلا یکنواختی را حس نخواهید کرد.

در هر ساختمان و مرحله معماهای مختلفی وجود دارد که باید حل کنید. معمولا در آسانسورهای امنیتی با یک کد مخصوص باز می شود که باید کد را از روی برگه ای که در یکی از راهروهای ساختمان نوشته شده، پیدا کنید و بعد به سمت آسانسور رفته و کد را وارد کنید. توجه داشته باشید طراحی بازی به قدری پویا و واقعی است که اگر ببازید و موفق نشوید برای بار بعدی کد رمز آسانسور متفاوت است و باید دوباره به سمت راهروها بروید و کد را پیدا کنید.

صداگذاری نیز به خوبی رعایت شده و از نظر گرافیک صوتی و بصری نیز بازی تکمیل است. نسبت به این مقدار حجم بازی، داشتن این گرافیک نکته قابل توجهی است.

نکات منفی

اولین نکته منفی بازی این است که شما باید در نقش یک دزد بازی را پیش ببرید که اصلا آموزش خوبی نیست و تاثیر خوبی روی روان کودکان و نوجوانان نمی گذارد. وقتی بازی ابرقهرمانی برای کودک خود یا نوجوان نصب می کنید، حس قهرمان بودن می گیرد و با اینکار خود را جای او گذاشته و فکر می کند کسی را نجات داده یا به کسی حمله کرده و او را شکست داده است.

تصور کنید دائم برای شما بگوید: من این را دزدیدم!!! داشتم تابلو را برمی داشتم، زمان تمام شد و پلیس من را گرفت. سیم محافظتی را قطع کردم و… . قطعا شنیدن این الفاظ برای شما ناخوشآیند است و طبیعی است هیچ کس دوست ندارد فرزندش دزد شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا