بازی ها

بررسی بازی «خاله قزی و آقا خروسه»

خاله قزی و صدای عجیب خروس

قبلا با قسمتی از بازی های خاله قزی آشنا شدید و این بار قصد داریم به سراغ بخش دوم این سری از بازی خاله قزی برویم. «هورا گیمز» اقدام به ساخت داستانک های خاله‌ قزی کرده و می‌خواهد به ادامه آن بپردازد؛ اما نیاز به حمایت دارد تا بتواند به هدف خود برسد. تاکنون 50 هزار نصب فعال از این قسمت، در کافه بازار به ثبت رسیده است.

ژانر: تفننی

داستان این سری هم همانطور که می‌دانید، درمورد اتفاقاتی است که در «شادی آباد» رخ می‌دهد. آقا خروسه صدایش گرفته و نمی‌تواند بخواند؛ برای همین، گرگ ها و شغال ها از این داستان سوء استفاده کرده و به مرغ ها حمله می‌کنند و خروس هرکاری می‌کند تا بخواند، نمی‌تواند.

آقا خروس هرجور که شده از خودش صدا درمی‌آورد؛ اما چون صدایش خیلی خراب و داغون شده، همه مردم از دستش عصبانی می‌شوند و دنبالش می‌کنند تا از شهر بیرونش کنند! آقا خروسه به خونه خاله‌ قزی پناه می‌برد و داستان از همینجا شروع می‌شود که باید بشنوید که چه اتفاق هایی برای او می‌افتد.

نکات بازی | نکات مثبت

– فضای گرافیکی و تصویرسازی بازی، بسیار عالی و خوش فرم درست شده و قطعا برای کودکان جذاب و خیره کننده خواهد بود.

– استفاده از دوبلورهای معروف کشور (همانند نسخه اول این بازی) از دیگر نکات برجسته بازی است که صدای خاطره انگیز آن‌ها برای کودکان باقی خواهد ماند و بیشتر با داستان بازی ارتباط برقرار می‌کنند.

– ایرانی بودن کامل داستان خاطره انگیز خاله‌ قزی و استفاده آن در بازی، نیاز امروز کشور است و این استودیو کاملا از این گزینه استفاده کرده و سعی نموده بومی بودن را به طور کامل رعایت کند.

– قابلیت تغییر اجسام در بازی همانند نسخه اول رعایت شده و این مورد هم قطعا هنگام داستان باعث می‌شود کودکان به صورت یکنواخت با آن روبرو نشوند.

نکته منفی

هر دو نسخه تنها ایرادی که دارد، پایان سریع داستان است و اینکه شما کودکتان را مدت زمان طولانی نمی‌توانید سرگرم کنید و قطعا مجبورید بازی دیگری برای او پیدا کنید. اگر سازندگان روی مدت زمان طی شدن داستان و بازی، بیشتر کار کنند قطعا جذابیت خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا