بازی ها

بررسی محتوای سری بازی Little Nightmares

سری بازی Little Nightmares، توسط استودیو سوئدی (تارسیر استودیو) ساخته شده است. هر دو نسخه از بازی Little Nightmares، برای پلی استیشن 4 و 5 و همین‌طور ایکس باکس وان، سری اس و سری ایکس و کامپیوتر، منتشر شده است.

ژانر: راز آلود/ وحشت

داستان بازی:

رویدادهای داستانی بازی  Little Nightmares 2 در واقع قبل از بازی 1 Little Nightmares  رخ داده است. داستان نسخه دوم بازی به این ترتیب است که شخصیت مونو، دختری را به نام سیکس را از دست شکارچی، آزاد می‌کند. در ادامه این دو شخصیت، با همکاری یکدیگر دشمنان متعددی را از سد راه خود برمی‌دارند. سپس در ادامه رویداد داستان به این صورت است که مونو شخصیتی که مرد لاغر نام دارد را آزاد می‌کند و سیکس هم توسط مرد لاغر تسخیر می‌شود.
مونو مرد لاغر را شکست می‌دهد و سیکس را نجات می‌دهد. بازی به همین‌جا ختم نمی‌شود و سیکس در یکی از حساس‌ترین صحنه‌های بازی، مونو را از افتادن در دره‌ای، نجات می‌دهد؛ ولی به دلایلی پشیمان می‌شود و دست او را رها می‌کند. در پایان بازی، پس از آنکه مونو از آن دره جان سالم به در برد، تبدیل به مرد لاغر می‌شود.

آسیب‌های بازی:

1. در چندین صحنه از محیط بازی علامت فراماسونری در بازی به وضوح قابل رویت است که به کنترل همه این چرخه توسط این چشم شیطانی اشاره دارد.

2. بسیار واضح است که تلویزیون در نسخه دوم بازی، در واقع نماد تکنولوژی و رسانه است که تمام مردم جهان به واسطه آن تسخیر و کنترل می‌شوند.

3. نسخه اول بازی به جنگ فیزیکی (زندانی کردن مردم و کشتن آنها) و در نسخه دوم بازی به جنگ نرم (به واسطه رسانه) اشاره شده است که سر منشأ همه اینها هم چشم جهان بین فراماسونری است.

در واقع پیام نهایی بازی این است که تمام جهان، تحت سلطه و کنترل چشم جهان بین (نماد فراماسونری) قرار دارند و مردم توسط یک یا چند فرد از پیش تعیین شده، کنترل می‌شود. کنترل مردم هم یا به وسیله زورگویی به آنها و زندانی کردن و کشتن آنها است و یا به وسیله جنگ نرم و رسانه است. همه مردم هم در حال تکرار یک چرخه از پیش تعیین شده هستند و هر لحظه که بخواهند از این چرخه بیرون بروند و خود را رها سازند، کشته یا تسخیر می‌شوند.

نقاط قوت:

1. روایت داستانی عمیق و پر از پیام‌های متعدد

2. طراحی جذاب کاراکترهای بازی

3. طراحی اتمسفر جذاب

4. موسیقی جذاب و مطابق با اتمسفر بازی

نقاط ضعف:

1. خشک بودن بعضی از انیمیشن های کاراکتر (مونو) در بازی

بهرحال هر دو نسخه از بازی، نمرات بسیار عالی را از سوی مخاطبان دریافت کردند و همچنین فروش فوق‌العاده‌ای را هر دو نسخه تجربه کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا