بازی ها

بررسی و آسیب‌شناسی «Stickman Legends»

معرفی بازی:

بازی افسانه‌های استیک من (Stickman Legends)، یک بازی اندرویدی است که توسط استودیو ویتنامی (Zitga Corp)، به‌ صورت رایگان منتشر شده.

در بازی شما در نقش یک بازیکن، به هدایت و کنترل شخصیت اصلی بازی در صفحه‌ای دوبعدی می‌پردازید و باید دشمنان و شیاطین را یکی پس از دیگری نابود کنید و جهان را از شر آنها نجات دهید.

ژانر: اکشن/نقش‌آفرینی

داستان بازی:

زمانی که شیطان دوباره زنده شده و تمام جهان را تحت سلطه خود قرار می‌دهد، قهرمانی با نام (Maika) به پا برمی‌خیزد و برای نجات جهان به تلاش می‌پردازد! او با در دست گرفتن سلاح‌های قدرتمند و به‌کارگیری جادوهای مختلف، به نبرد با شیطان می‌رود و نیروهای تاریکی را یکی پس از دیگری نابود می‌کند!

آسیب‌های بازی:

بازی‌ها و فیلم‌های زیادی وجود دارند که به‌صورت مستقیم با قراردادن نمادهای شیطانی و فراماسونری، قصد ترویج شیطان پرستی بین مردم جهان به‌خصوص کودکان و نوجوانان را دارند.

اما تعدادی از بازی‌ها هم همچون بازی (DOOM Eternal) یا بازی (Stickman Legends)، وجود دارند که در آنها باید شیاطین را نابود کنید و از بین ببرید.

در واقع ظاهر این بازی‌ها و شعاری که با خود به همراه دارند این است که شیاطین موجودات پست و بدی هستند. اما در واقع بازیکن در این‌گونه بازی‌ها باید ابتدا خودش خلق‌وخوی شیطانی به خود بگیرد تا بتواند با آنها مبارزه بکند.

در  بازی (Stickman Legends) هم باید برای نابودی دشمنانتان، ابتدا به یک شیطان تبدیل شوید به‌طوری که برای ارتقای شخصیت بازی، باید سه قدرت متفاوت را در گوشه‌های مثلث شیطانی قرار دهید تا شیاطین، قدرت ویژه‌ای را به شخصیت بازی بدهند و او را ارتقا دهند.

سلاح‌ها و قدرت‌های شخصیت بازی (Maika) شباهت بسیار زیادی  به سلاح‌های شیاطینی که در بازی طراحی شده، دارد.

باتوجه‌ به اینکه اکثر مخاطبان این‌گونه بازی‌ها کودکان هستند، خشونت این بازی‌ها به‌مرور زمان تأثیر منفی خود را روی ذهن کودکان می‌گذارد و او را مجبور می‌کند برای رسیدن به خواسته‌هایش خشن باشد؛ چون در بازی باید همه چیز با سرعت بالا حل شود فکر می‌کند در دنیای بیرون از بازی هم مشکلات باید با سرعت و بدون تفکر و منطق حل شود که این اتفاق باعث می‌شود تفکر و منطق او پایین بیاید.

نکات مثبت:

طراحی، جلوه و گرافیک خیره‌کننده

صداگذاری خوب

قابلیت ارتقای شخصیت بازی

کنترل آسان برای هدایت شخصیت

تنوع دشمنان بازی

نکات ضعف:

در نسخه اصلی بازی (غیر مود) کشتن دشمنان اصلی  بسیار سخت است به‌طوری‌ که خیلی مواقع باید حتماً پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بازی را انجام دهید.

دانلودها و نظرات:

بازی (Stickman Legends) تا کنون بیش از 10 میلیون دانلود در گوگل‌پلی داشته است و  توانسته امتیاز 4.5 از 5.0 را کسب کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا