بازی ها

تحلیل بازی | «Stealth Master»؛ مخفی‌کاری به‌سبک نینجا!

بازی Stealth Master – Assassin Ninja یا همان بازی استاد پنهان‌کاری عنوان یک بازی زیبا و اکشن غیرایرانی است که توسط استودیو سازنده بازی Say Games ساخته و منتشر شده است.

این بازی بیش از ۵۰ میلیون نصب فعال فقط در مارکت گوگل‌پلی دارد و نمره ۴٫۳ از ۵ را توسط مخاطبان بازی کسب کرده است. استودیو این بازی را برای کودکان و نوجوانان سنین ۱۰ سال به بالا طراحی کرده و از سطح خشونت نسبی برخوردار است.

Say Games یکی از معروف‌ترین استودیوهای بازی‌سازی پلتفرم‌های موبایلی است که با ده‌ها بازی و میلیون‌ها دانلود در مارکت اندروید کارنامه قابل قبولی ارائه کرده و نشان داده که کار خودش را بلد است.

سبک: اکشن / مخفی‌کاری

بازی Stealth Master – Assassin Ninja یک اکشن هیجان‌آور است که در آن کنترل یک نینجای حرفه‌ای را برعهده دارید؛ شما به‌عنوان نینجا باید مخفیانه بدون دیده‌شدن به دشمنان خود نزدیک شوید و آن‌ها را از میان بردارید.

اگر فکر می‌کنید که کار ساده‌ای در پیش دارید، باید به شما بگویم که کاملاً در اشتباه هستید.

بازی Stealth Master – Assassin Ninja

شاید مراحل اولیه بازی ساده و آسان به نظر برسد ولی در مراحل بالاتر شما بیشتر به چالش کشیده خواهید شد؛ به‌طوری‌که باید از دید دوربین‌ها مخفی شوید و نگذارید آژیرها به صدا در بیایند یا اینکه صدای اضافی تولید کنید و حتی نباید بگذارید که جنازهٔ دشمنان پیدا شوند؛ همه این‌ها باعث جلب‌توجه خواهد شد و آن مرحله بیش‌ازپیش سخت‌تر خواهد شد.

بعد از رد کردن چند سری از مراحل شما به باس یا همان غول مرحله می‌رسید که کشتن آن کار ساده‌ای نیست و باید چندین بار به او صدمه وارد کنید تا غول مرحله از پا در بیاید.

در بعضی از مراحل شاهد وجود چندین گروگان هستیم که باید آن‌ها را آزاد کرده و به بالگرد فرار برسانید.

هر کاراکتر و شخصیت دشمن قدرت خاص و محدودهٔ دید متفاوتی دارد و بعد از شکست دادن غول هر فصل وارد چپتر و فصل بعدی بازی می‌شوید که محیط اطراف نیز با آن تغییر می‌کند، موانع بازی بیشتر شده و حتی مسلسل‌های خودکار سنسور دار نیز به مرحله اضافه می‌شود.

شاید برای شما سؤال شود که در چه صورتی می‌بازید! اگر توسط دشمنان آسیب زیادی به شما وارد شود و مقداری جانی که برای شما در نظر گرفته شده است به پایان برسد، شما مجبور می‌شوید تمام مراحل آن فصل از بازی را دوباره تجربه کنید.

در بعضی مابین بعضی مراحل بازی Stealth Master – Assassin Ninja مرحله‌های جایزه‌ای و امتیازگیری وجود دارد که بتوانید در آن امتیاز کسب کنید تا شخصیت خود را ارتقا دهید یا از ابزارهای بازی خرید کنید.

نکات بازی

الف) نکات مثبت

بعد از اجرای بازی Stealth Master – Assassin Ninja صفحه لودینگ و بارگذاری به نمایش در می‌آید که خوشبختانه مدت زمان آن کوتاه است که نسبت به این حجم مقدار گیم‌پلی و محتوا بسیار خوب و مناسب است.

شروع بازی و منوی آن یکی است که سبک جالب و نوینی دارد یعنی می‌توانید به بقیه بخش‌ها دسترسی داشته باشید و با کشیدن انگشت روی صفحه مرحله را آغاز کنید.

تنوع در بازی در سطح خیلی خوبی قرار دارد؛ به این صورت که شخصیت‌های دشمن هرکدام طراحی‌های متفاوت همراه با قابلیت‌های جدید دارند، سلاح‌های بازی متنوع هستند و در مراحل مختلف می‌توانید سلاح‌های متفاوتی خریداری کنید.

طراحی هرکدام از بخش‌های هر مرحله با مراحل و فصل‌های قبلی بازی تفاوت دارد و تنوع خوبی را نیز در بخش کاراکتر و شخصیت خود بازی شاهد هستیم که باز هرکدام از آن‌ها قابلیت‌های منحصربه‌فردی دارند.

کنترل بازی اصلاً دشوار نیست و تنها با کشیدن انگشت رو صفحه موبایل، شخصیت ما به حرکت در می‌آید و هرگاه به دشمنان نزدیک شود به‌صورت خودکار به آن‌ها ضربه می‌زند.

موانع بازی مانند لیزرها، دوربین و شوک‌های برقی و… هم به‌خوبی جای‌گذاری شده و گاهی اوقات حسابی شما را به چالش می‌کشند.

 

امتیازهای بازی نسبتاً راحت به دست می‌آیند و بازی طوری طراحی نشده که مبتنی بر خرید درون‌برنامه باشد.

غیر از مراحل اصلی بازی کوئست و مراحل هدف‌دار جداگانه‌ای نیز در بازی قرار داده شده که با انجام آن‌ها یکسری جوایز به شما داده می‌شود و معمولاً سبک آن مراحل با مراحل اصلی بازی متفاوت است.

ب) نکات منفی

با اینکه بازی خونریزی را به نمایش نمی‌گذارد ولی با ازپادرآوردن دشمنان گاهی شاهد آن هستیم که شخصیت شما با شمشیر آن‌ها را از وسط دونیم می‌کند که خود خشونت بازی را بالا می‌برد و احتمالاً برای کودکان ۱۰ساله مناسب نباشد.

هوش مصنوعی بازی را می‌توان ضعیف قلمداد کرد؛ چرا اکثر اوقات دشمنان واکنش‌های دقیق و حساب شده‌ای ندارند و مستقیم به تله می‌افتند و به‌راحتی به شما پشت می‌کنند تا کشته شوند.

مشکل دیگر زمانی است که شما اتصال به اینترنت را فعال کرده باشید؛ در این حالت شما قطعاً تبلیغات مختلفی را مشاهده می‌کنید که شاید برای شما آزاردهنده باشد ولی باید این انصاف را هم داشت که نسبت به خیلی از بازی‌های رایگان دیگر، تبلیغات کمتری به نمایش در می‌آید.

درست است که تنوع شخصیت‌های بازی بالاست ولی به‌دست‌آوردن آن‌ها شاید خیلی به طول انجامد که بخشی از آن مربوط به شانس شما است. بهتر بود گزینه‌ای هم برای خرید شخصیت‌ها به بازی اضافه می‌شد یا بعضی شخصیت‌ها قابل خریدن بودند.

صداگذاری بازی نسبت به بقیه بخش‌های بازی آن‌چنان قوی نیست و تیم سازنده می‌توانستند بیشتر روی این بخش از بازی کار کنند و صداهای بیشتری نیز به آن اضافه می‌کردند. مثل صدای به‌خصوص هر شخصیت.

اگر داستان‌سرایی نیز برای بازی انجام می‌شد، آن را جالب و جذاب‌تر می‌کرد.

در مجموع می‌توان بازی Stealth Master – Assassin Ninja را یک عنوان تازه و سبک جدیدی برای مخفی‌کاری دانست که ارائه‌ای عالی در زمینه اجرا و سبک بازی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا