بازی ها

«جوری»؛ بازی مناسب برای نوجوانان

امروزه با توجه به نیاز انسان به تفریح و بازی در هر سنی، و افزایش مخاطبان بازی‌های آنلاین به‌ویژه بازی‌های آنلاین پلتفرم موبایل، این امر توجه بیش از پیش بازی سازان به این نوع بازی‌ها را فراهم آورده است؛ چرا که طیف گسترده تری از افراد جامعه چه به لحاظ سنی و چه جنسیتی را در بر گرفته و مخاطبان بیشتری نسبت به سایر پلتفرم ها را به خود اختصاص داده است.

همین قضیه اهمیت شناخت بازی های خوب و با کیفیت و مهمتر از آن، نبودن ایرادات محتوایی و تاثیرات منفی برخی بازی ها همچون اعتیاد به بازی و وجود صحنه های نامناسب، به دغدغه اصلی والدین بدل شده است. در ادامه این مطلب، بازی مناسبی برای کودکان و نوجوانان دختر و پسر را به شما معرفی می‌نماییم.

بانیکو استودیو یک استودیو بازی سازی موفق ایرانی است که فعالیت اصلی خود را از سال 96 آغاز و تا کنون موفق به انتشار دو بازی گردیده که دومین آنها همان بازی جوری می‌باشد.

جوری با استفاده از حالت آنلاین 2 نفره و ادغام آن با بازی های سبک 3mach که در میان بازی سازان ایرانی کمتر به آن توجه داشته اند، اثری دوست داشتنی را برای مخاطبان خود خلق کرده و طرفداران بازی های پازلی را از تمام رده های سنی در رقابتی هیجان انگیز به چالش کشانیده و علاوه بر هیجان و جذابیت، زمان بسیار کمی را نیز  از مخاطبان به خود اختصاص می‌دهد؛ لذا در حیطه بازی های کوتاه نیز قرار دارد.

این بازی علاوه بر ساختار و طراحی زیبا و شاد، قابلیت شخصی سازی برای دختران و پسران را دارا بوده و از متن های از پیش تعیین شده در چت درون بازی استفاده کرده است. همینطور به دلیل زمان گیر نبودن و سبک آرام بازی، پیامدهایی همچون اعتیاد و استرس را به دنبال ندارد.

کلام پایانی
انتخاب تفریح و بازی مناسب برای فرزندان از وظیفه های اصلی والدین به حساب می‌آید که نیاز به بررسی و دقت بالایی دارد؛ مخصوصاً در فضای گسترده‌ی اینترنت که نظارت و راهنمایی والدین بر کودکان در این محیط کاملاً ضروری است و با وجودی که جوری از بازی های خوب ایرانی است؛ با این حال به علت امکان چت آزاد و اتصال دائم به اینترنت از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا