بازی ها

جوری؛ جورچین آنلاین ایرانی

بازی جوری ساخته بانیکو استودیو با سیستم عامل Android بوده و در سال 1400 عرضه گردید. امتیاز بازی 4 و بیش از هزار نصب فعال در بازار و بیش از 5 هزار نصب را در گوگل پلی به ثبت رسانیده است.

بانیکو استودیو یک استودیو بازی سازی موفق ایرانی بوده که در ساخت بازی های پلتفرم موبایل سابقه طولانی ندارد و همچنین فعالیت اصلی خود را از سال 96 آغاز و تا کنون موفق به انتشار دو بازی گردیده که دومین آنها همان بازی جوری است و متاسفانه نسبت به بازی اول این استودیو، از بازخورد کمتری برخوردار بوده به گونه ای که ظاهرا تمرکز اصلی این استودیو بر بهبود و گسترش اولین بازی خود با نام فوتبالیستارز می‌باشد.

بانیکو با ساخت فوتبالیستارز بیش از 5 سال است که به جمع بازی سازان پیوسته و تا کنون توانسته است از مجموع بازی هایی که تا کنون به انتشار رسانیده بیش از 300 هزار مخاطب را به سمت بازی های ساخت این استودیو آورد که با توجه به تعداد بازی ها ساخته شده موفقیت قابل توجهی به حساب می‌آید.

جوری با استفاده از حالت آنلاین 2 نفره و ادغام آن با بازی های سبک 3mach که در میان بازی سازان ایرانی کمتر به آن توجه شده، اثری دوست داشتنی را برای مخاطبان خود خلق کرده و طرفداران بازی های پازلی را از تمام رده های سنی در رقابتی هیجان انگیز به چالش کشانیده است.

ژانر: پازلی | داستان بازی

جوری از بازی های سبک تفننی است که دارای داستان بخصوصی نبوده و تنها هدف بازیکن در بازی شکست رقیبان در نبردی آنلاین جمع آوری کاپ پیروزی می‌باشد و هرچه کاپ های بیشتری داشته باشید می‌توانید به لیگ بازیکنان حرفه ای نزدیک تر شده و با رقیبان سرسخت تری مقابله کنید.

نکات مثبت

رنگ بندی زیبا و جذاب: بسیاری از بازی ها به اصل رنگ بندی عناصر و محیط بازی، توجه کافی نشان نمی‌دهند؛ اما در بازی جوری با استفاده از رنگ بندی مناسب برای محیط و تصاویر به کار رفته، توانسته است لحظات شادی را برای مخاطب بازی به ارمغان بیاورد که کاملا مناسب سبک بازی است.

موسیقی و صدا گذاری مناسب: استفاده از موسیقی مناسب و مرتبط با بازی و همینطور صداگذاری بسیار عالی و دوست داشتنی ترکیب فوق العاده ای را تشکیل و با بهره گیری از جملات و واژه های طنز و جالب صحنه های ناب و خنده داری را شاهدیم، هر چند در این میان ایرادات جزئی نیز به چشم میخورد با این حال موفقیت سازندگان در این بخش کاملا مشهود است.

تنوع کاراکترها و مهارت خاص: وجود بیش از 5 نوع کاراکتر مختلف با طراحی منحصر به فرد و همچنین ده ها مهارت مختلف که در روند بازی از تاثیر بسزایی برخوردارند.

نوع آوری در اثر: با وجودیکه نمونه های خارجی بسیاری در این سبک به چشم می‌خورد؛ اما همچنان بازی های داخلی اینچنینی که از ساختار خوب و قابل قبولی برخوردار باشند بسیار کمی است ؛ اما خوشبختانه بازی جوری ساختار مناسبی دارد.

نکات منفی بازی جوری

طراحی نسبتا ضعیف و کیفیت پایین برخی تصاویر: طراحی شخصیت های بازی هرچند کاملا حرفه ای و عالی نیست وهمینطور با اینکه تناسب بازی با مخاطبین سنین پایین و همچنین نوجوانان مورد توجه بوده است، اما با این وجود نیز تصاویر به کار رفته از کیفیت کافی برخوردار نبوده و در پلتفرم هایی با اندازه های بزرگ افت کیفیت شدیدی مخصوصا در کاراکترهای بازی رخ خواهد داد.

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌شود برای این بازی در نظر گرفت، انتظار بیش از حد در بازی است. وقتی هم تیمی شما از بازی خارج می‌شود شما در بازی باید در زمانی که نوبت اوست، صبر کرده تا زمان گذشته و بعد بازی شما آزاد شود.

قیمت های بالا و محدودیت بیش از حد: درآمدزایی از طریق فروشگاه داخلی بازی ها از موارد شایع و از روش های درآمد اصلی بازی سازان است، اما بایست میان قیمت ها و خود بازی تناسب کافی وجود داشته باشد؛ اما متاسفانه قیمت های فروشگاه در این بازی بسیار بالا بوده و حتی اجناسی که با واحد پولی درون بازی قابل خرید می باشند به خاطر زمان زیاد شارژ مجدد بازی به شدت جمع آوری آن مقدار را سخت کرده و این انتظار برای یک نوبت بازی ممکن است گاهی تا 1 ساعت نیز به طول انجامد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا