بازی ها

حکم پلاس: بازی با ورق به سبک حکم

بازی Hokm Plus (حکم پلاس)

بازی حکم پلاس یک بازی کارتی ایرانی است که توسط گروه سازنده Xalopex ساخته و منتشر شده است، بیش از 200 هزار نصب فعال فقط در مارکت کافه بازار دارد و نمره 4.4 از 5  را توسط مخاطبان بازی کسب کرده است، این بازی برای نوجوانان سنین 8 سال به بالا مناسب عنوان شده است.

سبک : کارتی / فکری / تک نفره / آنلاین

حکم پلاس که نامش پیداست بازی معروف و با سابقه حکم است که با کارت انجام می شود، حکم نام بازی با ورق ‌های بازی۵۲تایی است که به وسیله شانس و مهارت پیش می رود. محبوب‌ ترین شکل این بازی نوع چهار نفرة آن است، گرچه شکل ‌های دو، سه، پنج و شش نفره آن هم بازی می ‌شود ولی در بازی حکم پلاس فقط شکل چهار نفره آن موجود است. در میان بازی ‌های ورق، حکم نزد ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است. در شکل  چهار نفره حکم بازیکنان دو به دو یار یکدیگرند و رو به روی هم قرار می گیرند و در دیگر شکل ها به جز شش نفره هر کس علیه بقیه و بدون هم تیمی بازی می ‌کند. اساس برد و باخت در هر دور بازی، بر برنده شدن در هفت بازی یا هفت دست بازی شکل می گیرد و اساس برنده شدن در هر دست بازی کسب هفت امتیاز است که به هر کدام از این امتیازها هم دست می ‌گویند؛ برنده شدن هر امتیاز را اصطلاحا دست‌ گرفتن می‌ گویند؛ مثلاً ممکن است در بازی پنجم از هفت بازی گروه بازنده شش دست گرفته باشد و گروه برنده هم که هفت دست گرفته‌ است. در گونه چهار نفره امتیازها برای تیم لحاظ می ‌شود و نه هر فرد جداگانه. در حکم پلاس شما به دو صورت آنلاین و آفلاین می توانید به بازی بپردازید که بنظر می رسد در حالت آفلاین با ربات ها بازی می کنید.

نکات بازی :

نکات مثبت

با شروع بازی صفحه لودینگ و بارگذاری همراه با تصویر اصلی و اختصاصی بازی به نمایش در می آید که بعد از زمان کوتاهی وارد منو بازی می شوید.

منوی بازی واقعا زیبا و شکیل طراحی شده که دارای بخش های مختلف است، تم قهوه ای – طلایی چشم نوازی خاصی را به بازی هدیه می دهد.

بعد از آغاز بازی اولین پیغامی که برای شما نمایش در می آید این است که بنابر استفتای 1125 از مقام معظم رهبری درباره بازی با آلات قمار با رایانه، اگر بازی بین دو نفر باشد، حکم بازی با آلات قمار را دارد و اگر به تنهایی بازی می کند، در صورتی که مفسده ای بر آن مترتب نباشد، اشکال ندارد. و در آخر بعد از ذکر استفتای دیگر، نتیجه می گیرد که چون تیم حریف در این بازی هوش مصنوعی هستند، این بازی شامل قمار نمی شود. و برای شما لینک استفتا نیز قرار داده شده است.

برای تنوع بیشتر قسمت شخصی سازی برای شما قرار داده شده است که در آن می توانید شکل پس زمینه و ورق های بازی را عوض کنید.

در بخش آنلاین هم قسمت های مختلفی قرار داده شده که مقدار جایزه و امتیاز آن ها بیشتر است ولی در عوض هزینه ورودی آن ها نیز بیشتر می باشد.

برای بخش آفلاین بازی هم تنظیمات متنوعی قرار داده شده که قوانین بازی را تعیین کنید و مقداری دشواری حریف مقابل را نیز انتخاب کرده و به بازی در همراه و در مقابل هوش مصنوعی بپردازید.

قسمتی هم وجود دارد که می توانید دوستان خود را اضافه کنید و با آن ها بازی کنید.

موسیقی پس زمینه و صدا گذاری بازی نیز خوشایند است و از یک موسیقی ملایم بهره مند است که اگر هم از آن لذت نمی برید، می توانید به راحتی آن را قطع کنید.

نکات منفی

همانطور که پیداست بازی، ما در مورد بازی حکم و ورق و بازی با آلات قمار حتی به صورت مجازی داریم صحبت می کنیم که اگر طبق گفته و ادعای بازی حرام نباشد ولی باعث ترویج این بازی می شود و می تواند در افکار جامعه اثر گذار باشد که بازی با ورق مشکل و حکمی ندارد.

روند بازی به صورتی است که برای کسانی که قرار است زیاد بازی کنن هیچ راهی وجود ندارد که خرید درون برنامه ای انجام ندهند و مقدار بسیار زیادی متکی به خرید درون برنامه ای می باشد.

در بازی اشخاص می توانند لینک آیدی های فضای مجازی و حتی شماره خود را به اشتراک بگذارند که معمولا این کار را برای ارتباط گیری با جنس مخالف انجام می دهند که باعث رواج بی بند و باری و فحشا می شود.

در پایان تنها می توان گفت که اگر علاقه مند به بازی هایی به این سبک هستید، باید بر اساس فتوای مرجع خود و استفتایی که کردید تصمیم بگیرید و برای خوشی لحظه ای، عذاب ابدی به جان نخرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا