بازی ها

عملیات انهدام؛ نابودی دشمن در نبرد فاو

بازی عملیات انهدام یک بازی ساخته شده توسط گروه بازی‌سازی بنیسی است که شاید بتوان گفت اولین بازی ایرانی ساخته شده، با محوریت دفاع مقدس می‌باشد که برای پلتفرم کامپیوتر تولید شده است.

روایت این بازی عملیات والفجر هشت می‌باشد. سال ۱۳۸۷ عملیات انهدام وارد بازار شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت. علاوه برآن، به نقل از خود سازندگان، چندین جایزه کشوری و بین‌المللی نیز دریافت کرده است. در سال ۱۳۹۶ نسخه بهبود یافته آن نیز تولید و روانه بازار شد.

ژانر: اکشن /  تیراندازی

داستان بازی عملیات انهدام

این بازی، بخشی از مجاهدت نیروهای ایرانی در عملیات والفجر را به تصویر کشیده است. شما به‌عنوان یکی از نیروهای فداکار و جان‌برکف جمهوری اسلامی، در مقابل سربازان متجاوز عراقی قرار دارید که در مراحل مختلف پیش‌روی، عملیات انجام داده و دشمن را نابود می‌کنید. مراحل بازی مربوط به نخلستان، رود اروند، کانال‌های جنگی، صحرا و… است. 

عملیات انهدام

نکات بازی

نکات مثبت
زمان تولید، ایران آنقدر در تولید بازی پیشرفت نکرده بود و بازی‌های ایرانی انگشت‌شمار بوده و در آن میان، این بازی که اشاره به رشادت ایرانیان و دفاع از این مرز و بوم دارد، ساخته شد. موتور بازی‌سازی بازی خیلی ساده بوده اما با این‌حال، سازنده، دغدغه بیان تاریخ با بازی را داشته و این بازی را تولید کرده است.

استفاده از محیط کاربری متحرک (حرکت آب در دریا، سوختن تانک و …) و زیبا (برای آن زمان) و صداگذاری نسبتاً قوی، از نکات مثبت این بازی می‌باشد.

اسلحه‌ها و آیتم‌های مختلف بازی از جمله استفاده از نارنجک و کلت کمری، یکی دیگر از خلاقیت‌های بازی به شمار می‌رود که در کنار سبک اکشن و شوتر خود، باعث جذابیت برای قشر مذهبی و غیر آن شد‌.

نکات منفی
در آن زمان، شاید امکانات ویژه‌ای برای بازی‌سازی وجود نداشت اما با همان حداقل‌ها می‌شد یک بازی قوی ساخت. شما در نظر بگیرید که تعداد دشمن‌های شما محدود بوده و هیچ تفاوتی در ظاهر باهم ندارد و جدای از آن، روند پیش‌روی در بازی نیز، يکنواخت بوده و حوصله شما را سر می‌برد.

رنگ‌بندی بازی نسبتاً ضعیف بوده و تمام بازی در حالت غروب و تاریک بسر می‌برد. برخی مراحل را شاید به زور بتوانید ببینید که یکی دیگر از نکات منفی بازی است. مراحل کم نیز، یک دلسردی عجیبی به شما می‌دهد؛ چراکه کاملاً محدود است و گیم پلی بازی را پایین می‌آورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا