بازی ها

«من هم قاسم سلیمانی‌ام»

«من هم قاسم سلیمانی ام»، ساخته استودیو آلبالو با سیستم عامل Android بوده و در سال 1393 عرضه گردیده است. امتیاز بازی در بازار 4.8 و بیش از 20 هزار نصب فعال را در بازار به ثبت رسانیده است.

بیش از 8 بازی و نرم افزار دیگر نیز از این استودیو در حوزه های آموزشی و فرهنگ دینی به انتشار رسیده و بازخورد قابل توجهی را نیز از مخاطبان خود کسب کرده اند. اما با این وجود متاسفانه هیچ اطلاعاتی در حوزه برندینگ و توضیحات در خصوص فعالیت و اهداف این استودیو مطرح نگردیده و حتی صفحه رسمی اختصاصی برای این استودیو در نظر گرفته نشده است.

بازی «من هم قاسم سلیمانی ام» با محوریت معرفی قهرمان های حقیقی و ساختار مناسب برای کودکان با موفقیت توانسته است مخاطبان بسیاری را مجذوب خود کند و محتوای ارزشی خود را به شکل مناسبی برای رده سنی مخاطبان خود ارائه دهد.

 ژانر: آرکید/ مذهبی

داستان بازی «من هم قاسم سلیمانی ام»

من هم قاسم سلیمانی‌ام با هدف همدلی و اتحاد برای اهداف سردار سلیمانی، بازیکن را در نقش نوجوانی قرار می‌دهد که قصد گرد هم آوردن یاران سردار با هدف نابود کردن موانع و رسیدن به قدس را داشته و برای این هدف باید هیولا هایی که مانع رسیدن شما هستند را نابود کرده و با هدیه دادن گل به دیگران آنان را برای یاری سردار سلیمانی به گرد هم جمع کنید تا در نهایت هدف مراحل بازی که همان رسیدن به قدس است را با موفقیت کامل کنید.

نکات مثبت «من هم قاسم سلیمانی ام»
سطح سختی مناسب کودکان: بالانس مناسب مراحل و رعایت سطح سختی متناسب با مخاطبین به خوبی صورت گرفته است؛ هرچند که سختی بازی می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد.

صداگذاری قابل قبول و موسیقی‌های مختلف: با توجه به صداگذاری نسبتاً خوب بازی در بخش‌های مختلفی همچون جمع کردن سکه و یا برخورد با دشمن و همچنین استفاده از موسیقی‌های مختلف و هیجان‌انگیز جذابیت این بازی را چندین برابر کرده و در نتیجه مخاطبان از ادامه بازی احساس کسالت نخواهند داشت.

ارائه محتوای مناسب: ارائه محتوای مناسب و آموزنده از اصلی ترین مباحث بازی هایی همچون بازی من هم قاسم سلیمانی‌ام بوده و هست، اما در بازی های بسیاری دیده می‌شود که با وجود اهمیت بسیار محتوای بازی و نکاتی از بازی که به مخاطب ارائه گردیده، بی توجهی های بی‌جایی رخ می‌دهد، اما خوشبختانه هیچ یک از این ایرادات در این بازی به چشم نمی‌خورند و بازی در ارائه محتوای مناسب عملکرد خوبی داشته است.

نکات منفی‌‌‌
طراحی ضعیف: طراحی جذاب محیط بازی و همینطور شخصیت های اصلی از نکات ضروری افزایش بازخورد و محبوبیت هر اثر فاخری است که متاسفانه در این بازی هیچ توجهی به آنها نشده و حتی این موضوع در انیمیشن های حرکتی بازی به چشم می‌خورد و تلاشی برای رفع ایرادات بازی از زمان انتشار تا کنون، صورت نگرفته است.

رنگ‌بندی نامناسب: عدم بهره گیری از تم های رنگی مناسب و به کار بردن تکسچرها و رنگ های بسیار خشک از نکات منفی این بازی بوده که به‌شدت جذابیت و کیفیت این بازی را کاهش داده است.

صداگذاری نسبتا ضعیف: با وجود تکراری نبودن موزیک زمینۀ بازی که حس و حال بازی های آتاری را برای بازیکن تداعی می‌کند اما در ترک های دیگر صونی بازب، ایرادات و ضعف های بسیاری وجود دارند که از آنها می‌توان به عدم تناسب موسیقی ها و جلوه های صوتی با یکدیگر و همینطور دیالوگ عجیب و ناهنجار جلوه صوتی کم شدن قلب بازیکن، اشاره داشت که مطمئنا در کوتاه مدت این مشکلات باعث دلسردی مخاطبین از بازی گردیده و نیاز به اصلاحات فوری در بازی می‌باشد.

ایرادات فنی: وجود باگهای بسیار زیاد در زمینه های مختلف بازی.

دانلود بازی از کافه بازار

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا