بازی ها

نقد بازی | «عملیات انهدام2»؛ نبرد خرمشهر

بازی عملیات انهدام 2 نسخه دوم سری بازی‌های عملیات انهدام است. شرکت «رسانه گستر بنیسی»، سازنده این بازی بوده و همانند نسخه قبل، به موضوع دفاع مقدس اشاره دارد.

ژانر: اکشن / شوتر

داستان بازی عملیات انهدام

خرمشهر از آن شهرهایی بود که صدام سعی بر فتح آن داشت و بارها اعلام کرده بود که این شهر را می‌گیرد؛ اما رشادت نیروهای ایرانی باعث شد بعد از 8 سال، حتی یک وجب از خاک این سرزمین هم به دست آنها نیفتد.

در بازی عملیات انهدام شما به‌عنوان یک رزمنده، برای دفاع از مرزوبوم، به جنگ اعزام می‌شوید. فرماندۀ شما در این جنگ، “حسین” نام داشته و با بی‌سیم با شما در ارتباط است.

مراحل بازی متنوع بوده و نسبت به نسخه قبلی، تغییرات نسبتاً چشمگیری داشته و تفاوت را احساس خواهید کرد.

بازی عملیات انهدام

نکات بازی

نکات مثبت
گرافیک بازی و صداگذاری آن نسبتاً تغییر خوبی داشته و شما اگر نسخۀ یک را بازی کرده باشید، به‌راحتی این تفاوت را احساس خواهید کرد.

استفاده از شخصیت‌های مختلف و صداگذاری برای آن و همین‌طور افکت‌های انفجار و آتش و تکان‌خوردن برگ درختان و… همه از جمله تغییرات این بازی است.

در نسخه قبلی، شما فقط می‌بایست یک مسافتی را طی نموده، دشمن را از بین برده و سپس مرحله به اتمام می‌رسید؛ اما در این نسخه، شما قدم‌به‌قدم پیش می‌روید و نسبتاً گیم پلی بازی طولانی‌تر است. داستان بازی نیز خیلی از نسخه قبلی بهتر است و شما به‌راحتی می‌دانید که باید چه کاری انجام دهید.

استفاده از سینماتیک در بازی‌ها از جذابیت‌های آن است و در این نسخه، شما سینماتیک‌هایی را خواهید دید که نسبتاً جذابیت بازی را بالا برده است.

نکات منفی
باتوجه‌به تفاوتی که در گرافیک و صداگذاری بازی نسبت به نسخه قدیمی آن احساس می‌کنید، ایرادهایی نیز به‌وضوح قابل‌مشاهده‌ است.

همان ابتدای بازی، وقتی با کامیون به سمت مرز می‌روید، تمام افراد در حال تکان‌خوردن فقط به سمت راست یا چپ هستند و به طرز مضحکی به این بخش پرداخته شده است.

صداگذاری بازی نیز همین مشکل را دارد؛ بعد از اینکه از کامیون پیاده شدید، به سمت جلو حرکت کرده و به مقر خود می‌رسید و اسلحه‌ای نیز در دست دارید؛ ولی ناگهان به دو نفر رسیده و بازی وارد سینماتیک می‌شوید. در این حالت شما عدم همخوانی صوت با تصویر و بی‌ربط بودن این دو را حس می‌کنید. سپس باید از پل عبور کنید؛ آن هم تنها! درحالی‌که چند لحظه قبل، با تعدادی از رزمندگان همراه بودید؛ حال آنها چه شده‌اند، خدا می‌داند!

این ایرادات در نسخه سوم نسبتاً رفع و کاملاً حرفه‌ای‌تر عمل شده و شما تفاوت را احساس خواهید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا