بازی ها

نقد بازی | «پیکچرز»؛ خوش‌ساخت، با ایده‌ای جدید

بازی پیکچرز یک بازی رنگارنگ ایرانی است که توسط گروه سازنده بازی igz ساخته و منتشر شده است.

بازی پیکچرز نمره ۴.۳ از ۵ را توسط بازیکنان کسب کرده و توانسته در مدت کمی به تعداد بیشتر از ۱۰ هزار بار دانلود فقط در مارکت کافه بازار دست پیدا کند.

این بازی می تواند برای تمام سنین چه کودک و چه نوجوان به‌خاطر طراحی و مدل بازی‌سازی، مناسب باشد.

گروه بازی سازی igz چند بازی دیگر نیز در این مارکت منتشر کرده اند که بیشتر سبک بازی‌های آن‌ها، پیدا کردن و چینش کلمات است.

سبک: پازل/فکری

بازی پیکچرز را می توان یک بازی خوش ساخت و بسیار با کیفیت در زمینه چینش صحیح تصاویر و پازلی دانست که در عین سادگی با ارائه ای که دارد حسابی غوغا به پا می کند؛ البته ایده جدید آن را که حسابی به چالشی بودن بازی می افزاید، نمی توان در نظر نگرفت.

پیکچرز به این صورت است که یک تصویر دَرهم و بهم ریخته که شامل تعداد متفاوتی تکه است به شما می‌دهد و شما باید با کشیدن انگشت خود روی صفحه و در جهت های مختلف تلاش کنید تا چینش تکه ها را طوری قرار دهید که تصویر کامل و مشخص شود.

نکات بازی پیکچرز

نکات مثبت

طراحی بصری بازی به علاوه، خود تصاویر مراحل بازی فوق العاده به‌نظر می رسد و حسابی شما را شگفت زده و محو تماشای خود می کند؛ به همین دلیل مناسب برای کودکان و سنین پایین است.

گرافیک و کیفیتی که بازی پیکچرز به شما ارائه می کند برای یک بازی مثلاً پازلی، بسیار عالی است و سبک و سیاقی که در طراحی بکار گرفته شده نیز این مطلب را تایید می کند.

اگر چه بازی دارای منو و گزینه های بازی مختلف نیست، برای این بازی نکته منفی به حساب نمی آید؛ چرا که خیلی برای کودکان و سنین پایین مناسب است و پیچیدگی خاصی برای وارد شدن به بازی ندارد. تنها با وارد شدن به بازی می توانید، گوشی را با کودک تنها بگذارید که به بازی بپردازد.

سادگی بازی از این جهت بیشتر می شود که مانند هر پازل دیگری نیست که تکه ها را کنار هم قرار دهید، بلکه یک ایده جدید دارد؛ باید آنقدر تکه های تصویر را بچرخانید تا هر کدام از آن ها در جای مناسب قرار گیرد و شکل کامل گردد.

این که پیکچرز یک بازی ایرانی است و تصاویر مستهجن در میان مراحل بازی وجود ندارد، خود یک نکته مثبت به حساب می آید.

تنظیمات بازی خیلی پیچیده نیست و بهترین گزینه ها و آپشن های مختلف به راحتی در اختیار مخاطب قرار می گیرد؛ حتی سازندگان برای آن حالت شب نیز در نظر گرفته اند که با کم کردن نور بازی، چشم های شما اذیت نشوند.

نکات منفی

یکی از مشکلات بازی این است که وقتی بین چند برنامه جا به جا شده و وارد بازی شوید، مشاهده می کنید که دچار افت فریم شده اید و بازی برای چندین ثانیه کندتر از حد معمول خود می شود؛ البته بازی به خودی خود یک حالت کندی و آهسته بودن دارد که به طراحی خود بازی مربوط است نه مشکل دیگر.

در تمام مراحل شما به راحتی می توانید از گزینه آموزش و رد کردن آن مرحله استفاده کنید که خود بازی تصویر را مرتب می کند و به مرحله بعدی می روید؛ شاید برای عده ای نکته ای منفی نباشد ولی این که بی دردسر و با یک کلیک مراحل را رد کنید اصلاً مناسب نیست و باعث نمی شود شما از بازی لذت ببرید. همانطور که از کلمه بازی پیداست، این بازی باید به گونه ای باشد که شما را سرگرم کند.

پیکچرز نیز مانند اکثر بازی های امروزی دارای تبلیغات کوتاهی است که معمولاً مقداری برای بازیکنان آزار دهنده به حساب می آید.

در پایان می توان گفت که بازی پیکچرز یک عنوان خوش ساخت و با ایده ای جدید است که می توان حسابی شما و کودکان شما را بدون نگرانی سرگرم کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا