بازی ها

نقد بازی | «Friend of Muharram»؛ رانندگی به عشق محرم

بازی «Friend of Muharram» یا همان دوستدار محرم، عنوان یک بازی ایرانی است که توسط گروه سازنده ای به نام اشکان کابوسی ساخته و منتشر شده است.‌ دوستدار محرم تعداد دانلودی در حدود ۳۰۰ نفر در مارکت مایکت داشته و فعلا نمره ای توسط مخاطبان به بازی داده نشده است. بازی را می توان مناسب سنین ۵ سال به بالا دانست.

به نظر می رسد گروه سازنده این بازی اشکان کابوسی به عنوان برنامه نویس و محمد اکبری به عنوان طراح باشد. آقای کابوسی غیر از این بازی دو عنوان دیگر نیز در مایکت منتشر کرده که همه آن ها تقریبا ساختی شبیه به یکدیگر دارند.

ژانر: تفننی/ رانندگی

دوستدار محرم Friend of Muharram، یک بازی ایرانی در سبک رانندگی به صورت دو بعدی است. این عنوان داستان بسیار ساده ای دارد، دو دوست که یکی از آن ها قرار بوده تعدادی لوازم را در محرم برای هیئت ببرد از دیگری می خواهد که اینکار را برای او انجام دهد؛ زیرا خودش درگیر بیماری شده و توان حرکت کردن ندارد

شما هم وظیفه دارید ماشین و وسایل را بدون اینکه وسیله ای را جا بگذارید از نقطه الف به نقطه ب که همان هیئت است برسانید و مراقب باشید که در پیچ و خم های بازی، ماشین چپ نکند و لوازم هیئت از ماشین خارج نشوند.

در صورتی که آن لوازم از ماشین به بیرون پرتاب شوند بازی دوباره از ابتدای مرحله آغاز می شود و مجبورید مسیر را دوباره بپیمایید.

نکات بازی:

نکات مثبت

سبک و سیاق بازی بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد؛ به همین جهت اکثر افراد مخصوصا سنین پایین می توانند به راحتی این بازی ایرانی را انجام دهند. کنترل های آن نیز فقط دو دکمه عقب و جلو رفتن است که کاربرد خاص دیگری ندارند.

همان ابتدای بازی با یک داستان کوچک علت بازی را برای شما توضیح می دهد و بعد از آن فقط باید مسیر بازی را بپیمایید.

بازی حال و هوای محرمی و شب های محرم را دارد و از این جهت لذت بخش است.

نکات منفی

همانطور که گفته شد بازی بیش از اندازه ساده است و شاید بتوان آن را به یک تصویر متحرک تشبیه کرد که معمولا اینگونه بازی ها به مذاق بازیکنان و مخاطبان امروزی خوش نمی آید و آن ها توقع محصولاتی با گرافیک و کیفیتی بالاتر هستند.

بازی هیچگونه تنظیمات و ابزار شخصی سازی ندارد و از این جهت بسیار ضعیف نمایان می شود.

در یک مرحله وقتی به نقطه پایانی می رسید و آن مرحله را تمام می کنید، صفحه آغازین بازی به نمایش در می آید و هر بار به این صورت تکرار می شود که شاید برای مخاطب به نظر بیاید که بازی ناقص طراحی شده است؛ در کل می توان گفت بازی اشکالات فنی زیادی دارد.

داستان و مراحل بازی بسیار کم و کوتاه است و همان تعداد کم هم چالشی برای بازیکن ندارد و شاید هیچگونه لذتی برای او نداشته باشد. البته شاید متوجه این نکته شوید که از مرحله ۵ بازی به بعد ماشین توان رد کردن بعضی مسیرها را ندارد و در این مراحل طراحی بازی بسیار ضعیف و بدون توجه است.

بازی هیچگونه صداگذاری خوب و دقیقی ندارد.

بازی ایرانی دوستدار محرم با اینکه اشکالات فراوانی دارد و شاید یک بازی کامل به حساب نیاید، ولی به این دلیل که برای ایام محرم طراحی شده، قابل تقدیر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا