بازی ها

نقد بازی | «Hitman»؛ قاتل حرفه‌ای!

بازی ویدئویی Hitman World of Assassination

هیتمن، دنیای آدمکشی عنوان سه‌گانه آخر مجموعه هیتمن می باشد،‌ این بازی ویدئویی توسط استودیو سازنده بازی IO Interactive که یک شرکت توسعه دهنده بازی‌های ویدئویی در کپنهاگ دانمارک است ساخته و منتشر شده؛ این شرکت بیشتر به دلیل ایجاد و توسعه بازی‌های «کین و لینچ: مردان مرده» و «هیتمن» شناخته می‌شود.

جدیدترین محصول این شرکت، بازی ویدئویی با عنوان هیتمن ۳ است. هیتمن ۳ برای کنسول های شرکت ماکروسافت و سونی و همچنین ویندوز عرضه شده است. به دلیل خشونت بالای این سری از بازی ها تنها افراد بالای ۱۸ سال مجاز به تجربه بازی هستند. این عنوان نمره ۹ از ۱۰ را توسط وبسایت معروف نقد بازی IGN کسب کرده است.

سبک :اکشن 

اگر بازی های سری Hitman را از گذشته تجربه کرده باشید با آدمکش و قاتل کچل ما آشنا هستید و می دانید او چطور با آرامش کارهای خود را پیش می برد و برای آن دسته از عزیزانی که هنوز لذت تجربه این عنوان یا عناوین گذشته این سری را نداشته اند باید بگویم، در این بازی باید باهوش باشید، به صورت مخفی جلو بروید و دشمنان خود را از سر راه بردارید.

خونسردی و آرامش در این بازی ویدئویی بسیار مهم است. بازیکن در هر مرحله یک هدف اصلی و چند هدف فرعی دارد؛ اهداف اصلی بازی همانطور که مشخص است به قتل رساندن یک شخص کله گنده و بدست آوردن چند آیتم و یا نابودی آن هاست.

در همه مراحل برای انجام اهداف خود یک سری تذکر و اشاره (Hint) وجود داشته که به شما راه های مختلف انجام مراحل را ارائه می کند و سعی در کمک و راهنمایی شما دارد.

بخش مورد علاقه اکثر بازیکنان را می توان تغییر لباس و پوشیدن لباس دشمنان دانست که مامور ۴۷ (شخصیت اصلی هیتمن) در این عرصه بسیار حرفه ای عمل می کند و با آن کله ی بی مو و تتوی بارکد پشت سرش توجه هیچکس را به خودش جلب نمی کند.

داستان این قسمت از بازی پس از نسخه قبلی آن آغاز می‌شود؛ قسمتی که مامور ۴۷ متوجه هویت واقعی شدو کلاینت (غول آخر، آدم بدِ) شده و حال با کمک یکی از دوستان دوران بچگی خود، که تازه او را به یاد می آورد، تلاش می کند تا همه کله گنده های گروه پرویدنس (Providence) را از بین ببرد. در این بین دایانا هم طبق معمول مشغول کمک به اوست.

بازی ویدئویی

نکات بازی:

نکات مثبت
چون اصل در این بازی مخفی کاری است، شرکت سازنده سعی کرده تاجایی که ممکن است و البته نه بیش از حد، قسمت شوتر بازی را سخت تر طراحی کند تا به جای کشت و کشتار و سر و صدای زیاد به مخفی کاری بپردازید. 

بخش مخفی کاریِ بازی هم مثل همیشه بسیار عالی طراحی شده به صورتی که شما را مجذوب خود کرده و کاری می کند تا با شوق و ذوق حالات مختلف و راه های گوناگون مخفی کار را امتحان کنید تا ببینید سرانجام به چه چیزی ختم می شود.

بسیار منطقی است که نسخه آخر بازی گرافیک خیلی خوب و پیشرفته تری نسبت به نسخه های قبلی داشته باشد و باید بگوییم طراحی های آن نیز خیره کننده است که حتی بر روی سیستم های ضعیف نیز ارائه بسیار خوبی دارد، به صورتی که شاید بازی و رد کردن مرحله را کنار بگذارید تا فقط از محیط و گوشه کنار بازی دیدن کنید.

داستان بازی و پیشرفت در آن به صورت خیلی منطقی است و قوی کار شده و تمام پیش زمینه های لازم برای یک شخصیت پردازی دقیق و کامل را داراست و برای مخاطب خود هیچگونه سوالی باقی نمی گذارد. این نکته نیز که بازی و داستان آن به صورت سینمایی برای شما ارائه می شود تجربه بی نهایت لذت بخشی از بازی برای مخاطب به یادگار می ماند.

نکات منفی
با اینکه این نسخه از بازی، عنوان آخرین و پایانی سری را دارد ولی باز هم مانند قبلی ها، ضعف هایی در بخش هوش مصنوعی مشاهده می کنید که گاهی خوب و گاهی خیلی بد عمل می کند.

 در مقایسه با بازی های امروزی یا حتی برخی بازی های مخفی کاری قدیمی، هوش مصنوعی دشمنان عالی حساب نمی شود؛ گاهی شاهد این هستید که در کنار هم اگر چند سرباز دشمن را ناکار کنید بقیه که حتی خیلی نزدیک به او بودند نیز متوجه این اتفاق نمی شوند.

تنوع شخصیت های دشمن یا همان سربازهای صفر بازی، پایین است؛ جوری که صورت های تکراری زیاد و شخصیت های یکسان زیادی در آن وجود دارند که می توانستند با تغییری اندک، تنوع و جزئیات آن ها را بیشتر کنند.

در پایان می توان عناوین سه گانه آخر هیتمن را بازی هایی خوش ساخت با داستان پردازی بسیار عالی دانست که نقطه ضعف اصلی آن ها مشکل هوش مصنوعی دشمنان بازی می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا