بازی ها

نقد بازی | «SKY»؛ روش دوستی با غریبه‌ها!

معرفی  بازی sky :

بازی  «Sky: Children of the Light»؛ فرزندان روشنایی، یک بازی با محیطی جهان باز و آنلاین است که برای گوشی‌های موبایل منتشر شده. این بازی که این روزها سروصدای زیادی بر روی گوشی‌های اندرویدی به پا کرده و توانسته نظر بازی بازان ایرانی را به خود جلب کند، ساخته استودیو آمریکایی  «Thatgamecompany» است که قبلاً بازی موفق «Journey» را ساخته بود.

ژانر: نقش‌آفرینی

داستان بازی (افشاسازی کامل داستان):
بازی فرزندان روشنایی، شما را در دنیایی قرار می‌دهد که از نظم طبیعی خود خارج شده است. شما به‌عنوان یکی از فرزندان نور (خورشید) باید برای برقراری نظم این جهان، 7 شخصیت روح مانندی که گیر افتاده‌اند را در این دنیا آزاد کنید و آنان را به آسمان برگردانید تا دوباره روشنایی خود را به دست بیاورند. برای این کار باید 7 سرزمین مختلف با گنجینه‌های متفاوت و قدیمی را که در این در این بازی وجود دارد، جستجو و کاوش کنید.

آسیب‌های بازی sky :

همان‌طور که سازندگان بازی به آن اشاره کرده‌اند، در این بازی یاد می‌گیرید چگونه با غریبه‌ها رابطه‌ای دوستانه‌ای را برقرار کنید.

بازی «sky» در واقع یک نمونه موفق از روش ارتباط‌ گیری در دنیای متاورس است؛ چرا که در این بازی می‌توانید در حین حل معماها و چالش‌های آن، با دیگران دوست شوید و با جنس مخالفتان ارتباط برقرار کنید؛ مثلاً می‌توان با نشستن بر روی نیمکتی که در محیط بازی قرار داده شده و با برقراری یک حس عاطفی با دیگران، با آن‌ها چت کنید.

البته چت و گفتگو با دیگران، در بسیاری از بازی‌های آنلاین وجود دارد اما این بازی با پتانسیلی که در خود دارد، حس عاطفی و دوستی بین دو نفر را بیشتر موردتوجه قرار می‌دهد؛ به‌گونه‌ای که حتی یک کودک هم به‌راحتی بتواند با جنس مخالفش ارتباط‌های عاطفی و دوستانه برقرار کند.

 همچنین بازی به شما این اجازه را می‌دهد که  در مناطقی خاص، برای دیگر بازیکن‌ها، یک نامه کوتاه بنویسید تا زمانی که به آن نقطه رسیدند، آن را بخوانند؛ مثلاً در بازی‌ای که من انجام دادم، یکی از کاربران ایرانی در نامه‌ای از سگ‌ها حمایت کرده بود و آن‌ها را به‌عنوان یک حیوان خانگی به شمار می‌آورد!

این مسائل به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چرا که سازندگان بازی یک سیستم پیشرفته هم برای رابطه‌های دوستانه در نظر گرفته‌اند که باعث می‌شود با پیشروی در بازی، این رابطه عمیق‌تر شود!

ازاین‌گذشته این مسئله عیان و آشکار است که بسیاری از بازی‌سازان آمریکایی دنبال نمادسازی از محتواهای غربی هستند؛ چرا که با اضافه‌ کردن این نمادها به‌راحتی پول‌های کلانی را دریافت می‌کنند. این بازی هم از این موضوع مستثنا نبوده؛ چرا که در محیط بازی تصاویر زیادی را می‌بینیم که در آن مردم در حال سجده کردن و پرستش خورشید هستند.

نکات فنی:

نکات ضعف بازی sky :
مراحل بازی می‌توانست بیشتر باشد.

نکات قوت بازی sky :
گرافیک و صداگذاری خوب با محیطی پویا.

دانلودها و نظرات:
این بازی تاکنون بیش از 10 میلیون دانلود داشته و نمره 4.7 را از آن خود کرده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا