بازی ها

هجوم بختک علیه انسان در بازی شهر بختک‌ها

شهر بختک‌ها یک بازی ایرانی است که توسط استودیو (مدریک) برای کامپیوتر ساخته شده. این بازی باوجوداینکه از پتانسیل عالی برخوردار بود و می‌توانست به یکی از به‌یادماندنی‌ترین بازی‌های ایرانی تبدیل شود، اما به‌خاطر عدم رعایت یک‌سری مسائل، این پتانسیل را از دست داد.

با نقد و بررسی بازی همراه ما باشید .

ژانر: علمی تخیلی/ ماجرایی

داستان بازی شهر بختک‌ها

داستان بازی در مورد یک بختک تازه‌کار و فارغ‌التحصیل شده به نام (بختکو) است که قرار است درس‌های خود را به‌صورت عملی اجرا کند! او برای سولیدن(حمله بختک به شخصی) اعزام می‌شود و که در بازی آن شخص، مملی(ضخصیت اصلی بازی) نام دارد.

اما همه چیز به اینجا ختم نمی‌شودچرا که مملی هنگام سولیده شدن از خواب می‌پرد و دماغ بختکو را می‌گیرد. در دنیای بختک‌ها قانونی وجود دارد که با گرفتن دماغ یک بختک توسط یک انسان، شهر بختک‌ها که از دید انسان‌ها ناپدید بوده، برای همیشه نمایان می‌شود. 

در این هنگام بختکو باید محل اختفای گنج شهر بختک‌ها را به مملی لو بدهد تا بتواند دماغ خود را از مملی پس بگیرد و شهر بختک‌ها را از این خطر نجات دهد. این جا است که مملی و (بختکو) به‌ناچار با یکدیگر هم مسیر شده و به شهر بختک‌ها می‌روند و ماجرا از این جا شروع می‌شود… .

این بازی الهام گرفته از سری داستان‌های هزار و یک شب است.

شهر بختک‌ها

نکات مثبت

شخصیت‌های بازی، به‌صورت جذاب و باکیفیت دوبله گذاری شده‌اند.

طراحی شخصیت‌ها و اتمسفر بازی، خلاقانه است.

نکات منفی

شخصیت‌های بازی، الفاظ نامناسبی به کار می‌برند به‌طوری‌که مکالمات و شوخی‌های به‌کاررفته در آن تأثیر منفی بر روی کودکان و نوجوانان می‌گذارد.

بر خلاف تبلیغاتی که از بازی می‌شد، داستان بازی به چند قسمت تقسیم شده و در حال حاضر داستان بازی ناقص است. شاید باورتان نشود اگر بگویم که داستان بازی حتی به سولیدن مملی هم نمی‌رسد و قبل از آن، تیتراژ پایانی به شما نمایش داده می‌شود!

وجود برخی باگ‌ها در بازی موجب شده، مخاطب لذت کافی را از بازی نبرد.

 

در پایان باید عنوان داشت که عجیب است با وجود مشکلات متعدد از لحاظ محتوایی در این بازی، به‌عنوان بهترین بازی در سبک ماجرایی انتخاب شد!!

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا