بازی ها

کالاف دیوتی وارزون 2، نقشه دشمن چیست؟

این بازی همانند نسخه‌های قبلی توسط شرکت اکتیویژن ساخته شده است. اواخر سال 2022 این بازی منتشر شد و نسخه قبلی آن (وارزون 1) از دسترس خارج شد .

ژانر: اکشن/ شوتر/ بتل‌رویال

داستان بازی
سبک بتل‌رویال چند سالی است که از محبوب‌ترین ژانرها و سبک‌های بازی آنلاین بوده و جامعه گیم را متحول کرده است. همان‌طور که از روی اسم این ژانر مشخص است، باید روی زمین بجنگید؛ ولی ممکن است با خود بگویید مگر دیگر بازی‌های شوتر روی آسمان بود؟ و یا مگر کار دیگری انجام می‌دادیم؟

این جنگ روی زمین تفاوتی که با بقیه سبک‌ها دارد (حتی بقیه نسخه‌های کالاف دیوتی) شما روی زمینی پهناور، بدون هیچ سلاحی وارد می‌شوید و باید در خانه‌ها و پستوها به دنبال سلاح باشید و از کلت کمری گرفته تا اسنایپ و اسلحه‌های نیمه‌خودکار و… را از جعبه‌های مخصوص بیرون کشیده، و با استفاده از آن دشمن را از پای درآورید.

پلیرهای بازی نیز به 100 نفر در برخی مودهای بازی می‌رسد و در قالب تک‌نفره و یا گروه‌های دوتایی، سه‌تایی و چهارتایی به مبارزه با یکدیگر می‌پردازید و هرکس تا آخرین نفر زنده بماند برنده است. (هر گروهی که تا آخر بماند برنده است)

مپ جدید بازی، المهرز (AL MAHRAZ) نام دارد که در قسمت خاورمیانه واقع شده است. بیشتر قسمت‌های بازی به مناسبت خاورمیانه ساخته شده و خبری از دشت و چمن و درخت‌های سرسبز نبوده و تاچشم کار می‌کنند بیابان است. این نام که از اسم او هم پیداست حالت عربی داشته و قسمت‌های داخل شهر نیز با عربی نام‌گذاری شده‌اند.

نارنجک، جلیقه ضدگلوله، گلوله، فلش بنگ (کوری) و.. همه روی سطح زمین هستند که حال یا به‌راحتی آن را در خانه‌ها و قفسه‌ها می‌بینید و یا از باکس‌ها آن را بیرون می‌آورید. تمامی آیتم‌ها از قبیل، موشک فرستادن، UAV و… نیز به‌عنوان پک در دسترس است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

اگر شما بمیرید در برخی مودهای بازی هنوز شانسی برای زنده‌ماندن دارید. به قسمت گولاک رفته و با پلیر مرده دیگر، به جنگ می‌پردازید؛ هرکدام از شما پیروز شد دوباره به زمین‌بازی برمی‌گردد. در این نسخه عمل جنگ رودررو، دوتایی انجام می‌شود و هر تیمی که برنده باشد با تیمی که در کولاگ بوده به زمین برمی‌گردد.

نکات مثبت بازی:
گرافیک صوتی و تصویری بازی عالی و فوق العاده است. در وارزون 2 شما شاهد تغییر روی کرد و نور پردازی در بازی شده و از همه نظر رشد واقع‌گرایانه بازی به چشمتان می‌آید. از اسلحه‌ها گرفته تا طراحی خودروها و نحوه شلیک گلوله و … همه دست خوش این گرافیک قرار گرفته‌اند.

حجم بازی نسبت به وارزون 1 تغییر بسیار عالی داشته است. شما وارزون 1 را با حجم 110 گیگ می‌شناسید که واقعاً هم زیاد است؛ اما وارزون 2 فعلاً حجمی بالغ بر 25 گیگ را دارد که برای علاقه‌مندان اتفاق خوبی مناسبی است.

این نسخه تفاوت دیگری که با نسخه قبل دارد در شخصیت‌ها و نحوه کشتن‌های ویژه بازی است. البته امکان دارد علت این کار عرضه تازه بازی است و هنوز فرصت برای اضافه‌کردن آیتم و شخصیت‌های جدید نکرده؛ اما فعلاً از رقص‌های نامناسبی که در بازی رخ می‌داد و یا نحوه خلاص کردن پلیرها آن‌هم به‌صورت سینماتیک و حرفه‌ای، (که‌ خشونت زیادی نیز دارد) جلوگیری شده است.

نکات منفی بازی:
در بازی با جست‌وجو کمی که انجام می‌دهید، کاملاً فضای بازی و مپ بازی را (المهرز) مانند فضای سوریه و دمشق می‌یابید. حتی هنگام بازی به ماشین کاملاً پوشیده از سپر می‌رسید که مناسب جنگ‌های انتحاری بوده و به‌راحتی منهدم نمی‌شود و اولین تصویری که به ذهن شما می‌آورد، ماشین‌های داعشی است. فضای بازی نیز قشنگ همان حس وحال را برای شما زنده می‌کند. ماشین‌های سوخته، خانه‌های تخریب شده، جای گلوله روی درودیوار و شعارهای سطح خیابان‌ها همه دال بر این مطلب است.

اولین باری نیست که این شرکت سعی کرده تمام سرنخ‌های اتفاقات و جنگ‌های نظامی و جاسوسی‌های سیاسی و… داخل آمریکا (در بازی) به کشورهای خاورمیانه ربط دهد و آنها را مقصر در این قضیه بداند. در اغلب سری بازی‌های کالاف دیوتی شما می‌توانید این مطلب را درک کنید که سر نخ یک جاسوس را در عراق و کردستان و افغانستان و… می‌گیرند. یا یک شخص ایرانی سردمدار همه این مشکلات بوده و یک تروریست است و می‌خواهد آمریکا و یا دنیا را نابود کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا