بازی ها

Hogwarts Legacy میراث هاگوارتز؛ بررسی داستان و تحلیل کامل بازی

Hogwarts Legacy ( میراث هاگوارتز ) یک بازی سوم‌شخص می‌باشد که توسط استودیو آمریکایی آوالانچه سافت‌ور برای کامپیوتر و کنسول‌های نسل نهم به‌تازگی عرضه شده است. بازی که توانست نمرات بسیار عالی را دریافت کند و به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های هری پاتر تبدیل شود به‌طوری‌که هنوز هم در صدر پرفروش‌های اپ استیم قرار دارد .

هرسال بازی‌های بزرگ و موفق زیادی منتشر می‌شوند که نظر مخاطبان را به خود، جلب می‌کنند. بازی هاگوارتز لگسی هم از این قاعده مستثنی نبوده و بلکه به‌صورت باورنکردنی خوب ظاهر شد.

ژانر: اکشن/ نقش‌آفرینی/ جهان باز

داستان بازی
داستان بازی حول محور جادوهای باستانی و چندین نسل متفاوت از جادوگران می‌چرخد. ۴ جادوگر معروف چند قرن پیش، کنترل مدرسه هاگوارتز را به دست گرفتند. ماجرای خود این چهار نفر از جایی شروع می‌شود که یک روستای قحطی‌زده را با جادو دوباره احیا می‌کنند و زندگی را به مردم بر‌ می‌گردانند. دختربچه‌ای به نام ایزی دورا از همین روستا با دیدن موهبت‌های جادوگران، به آنها می‌پیوندد تا جادوگری را از آنها بیاموزد. اما در ادامه، او علاقه زیادی به جادوی سیاه پیدا می‌کند که در بازی از آن به‌عنوان هنر تاریک یاد می‌شود. جادوهای سیاه خیلی قدرتمند هستند و اگر کسی به آن‌ها دست پیدا کند، می‌تواند آسیب‌های جدی را به جهان وارد کند.

میراث هاگوارتز

ایزی دورا، احساسات انسان‌ها را از بدنشان بیرون می‌کشید با این عقیده که به آن‌ها لطف می‌کند! او این احساسات را در یک منبع جادویی ذخیره می‌کرد.  چهار جادوگر ارشد تصمیم گرفتند ایزی دورا را  متوقف کنند تا مردم از خطرهای او در امان باشند. در نهایت ایزی درا با چهار استاد خودش وارد نبرد می‌شود و در نهایت کشته می‌شود.

حال این چهار جادوگر باید از دو منبع جادوهای باستانی که از احساسات مردم و جادوهای تاریک به‌وسیله ایزی دورا به‌دست‌آمده را مخفی کنند.
دراین‌بین عده‌ای از افراد همچون شخصیت اصلی بازی و ایزی دورا، توانایی دیدن آثار به‌جامانده از جادوهای باستانی را داشتند. به همین دلیل فقط شخصیت اصلی می‌تواند رد جادوهای باستانی را بزند و آنها را پیدا کن در واقع این یک موهبت الهی است که او نسبت به سایر جادوگران دارد. شخصیت اصلی بازی باید با تکمیل‌کردن آموزش‌های جادویش در مدرسه هاگوارتز به‌عنوان یک سال پنجمی تازه‌وارد و با دیدن خاطرات چهار جادوگر از طریق راه‌های ارتباطی که آن‌ها ایجاد کرده‌اند، ببیند چه جایگاه و مسئولیت‌هایی دارد.

در این راه شما با افراد زیادی همکاری می‌کنید که مهم‌ترین آنها معلم‌ها و هم‌کلاسی‌هایتان هستند. شما از طریق شرکت در کلاس‌های مدرسه، طلسم‌های جدید یاد می‌گیرید و مهارت‌های خودتان را ارتقا می‌دهید. شما می‌توانید با کیپرها(موجوداتی به شکل جِن) در ارتباط باشید و با پاسخ‌دادن به آزمون‌های آنها، به مخزن اصلی دست پیدا کنید.

میراث هاگوارتز

نکات مثبت میراث هاگوارتز

گرافیک بصری بازی پرجزئیات و جذاب طراحی شده و موسیقی‌های بازی کاملاً مطابق با محیط و اتمسفر بازی است.
طلسم‌ها از تنوع بالایی برخوردار هستند و شخصی‌سازی خانه و لباس‌های شخصیت اصلی، مخاطب را هرچه بیشتر در دنیای اسرارآمیز خود غرق می‌کند.

نکات منفی

برخلاف تفکر برخی افراد بازی هری پاتر، سعی در انکار خدا ندارد. اتفاقاً بر وجود خدا تأکید می‌کند و همچنین پیامبری را برای او اثبات می‌کند.
اما چه خدا و پیغمبری!!
همان‌طور که در داستان هری پاتر خدایی به نام مرلین داریم، در این بازی هم اشارات  زیادی بر این خدا شده. به‌طوری‌که شخصیت‌های بازی، خدای مرلین را در طول مکالماتشان یاد می‌کنند. (مثلاً در هنگام قسم‌خوردن، به خدای مرلین قسم می‌خورند یا می‌گویند پناه بر مرلین)
خدای مرلین، مشهورترین جادوگر در اساطیر انگلیسی است که به‌عنوان خدا در داستان‌‌هایی هری پاتر شناخته می‌شود. او یک پیامبر به نام آرتور هم دارد.
مرلین اولین کسی بود که جادو را به انسان‌ها یاد داد. این جمله ما را یاد  خدایی میندازد که روح خود را در انسان دمید و از توانایی‌های خود به او داد!

به طرز عجیبی بازی هاگوارتز لگسی، از جادو به‌عنوان یک هنر یاد کرده گویا هرکس که جادوگر باشد در واقع یک هنرمند است.
متأسفانه از این بازی هم استفاده ابزاری شده و یک فرد ترنس در آن قرار داده شده.
به‌طوری‌که یکی از شخصیت‌های فروشنده در بازی ترنس است و سازندگان هم این موضوع را تأیید کردند.(مربوط به عکس زیر)

همیشه در داستان‌های هری پاتر جادوگران، انسان‌های قدرتمند و حقیقی  نشان‌داده‌شده‌اند به‌طوری‌که ارزش انسان‌های معمولی را که قدرت جادو ندارند، تا حد حیوانات پایین می‌آورد. تنها مشکل بازی ازلحاظ کیفیت، در بعد فنی است که ایراداتی مثل دیر لود شدن برخی محیط‌های بازی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا