بازی ها

«Magic Rampage»؛ قلعه و سیاهچال تاریک!

بازی Magic Rampage یا به عبارت دیگر وحشی‌گری جادویی نام یک بازی پر هیجان و اکشن غیر ایرانی است که توسط استودیو  Asantee طراحی و ساخته شده است. این بازی بیش از ۱۰ میلیون نصب فعال تنها در فروشگاه گوگل پلی را دارد و نمره 4.6 از 5 را به وسیله مخاطبان بازی به دست آورده است. استودیو سازنده، بازی را به دلیل خشونت بالا برای گروه سنی نوجوانان ۱۲ سال به بالا طراحی و منتشر کرده است‌. از استودیو Asantee در مارکت گوگل پلی دو بازی به ثبت رسیده که هردو طراحی قابل قبولی دارند، ولی این بازی طرفداران بیشتری را مجذوب خود کرده است.

سبک: اکشن / ماجراجویی / داستانی بازی Magic Rampage

بازی Magic Rampage یک ساخته اکشن و ماجراجویی است که هیجان زیادی را به دنبال دارد. داستان از این قرار است که جادوگر پلید، سربازان فداکار را از بین می برد و ارتش خود مثل زامبی ها، عنکبوت ها و اسکلت ها را در سراسر سیاه چال ها مستقر می‌ کند. وظیفه شما این است که به عنوان یک سرباز، دشمنان خود را نابود کنید و از موانع به سلامتی بگذرید و با به دست آوردن سکه و امتیاز، خود را مجهز به سلاح های قدرتمند تر کنید تا دشمن اصلی را راحت تر از بین ببرید.

با اینکه مراحل اولیه بازی نسبتاً آسان طراحی شده، اما مراحل جلوتر حسابی به چالش کشیده می شوید؛ زیرا موانع سخت تری مانند اره های آتشین، آتش افکن و دشمنان تقویت شده که مجهز به سلاح های مختلف هستند، منتظر نشسته اند. در مدت زمانی که مشغول رد کردن مراحل هستید، ممکن است با غول های قوی مواجه شوید که برای کشتنشان باید چند بار به آنها ضربه بزنید تا آن ها را از پا در بیاورید.

وقتی برای اولین بار وارد بازی می شوید شما می توانید شخصیت خود را طراحی کنید، به عنوان مثال شکل و رنگ چشم، ظاهر و قدرت شخصیت و دیگر ویژگی ها را بنا به سلیقه خود انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که بعد از رد کردن مراحل شخصی سازی کاراکتر و شخصیت شما باید بوسیله سکه انجام شود، اما می توانید در قسمت New Game یا همان بازی جدید، شخصیت جدیدی بسازید که باید مراحل را از اول شروع کنید.

شما درصورتی خواهید باخت که مقدار جان شما توسط دشمنانتان به اتمام برسد، که در این صورت باید مرحله را از اول آغاز کنید یا با پرداخت مقداری سکه، آن مرحله را ادامه دهید. علاوه بر مراحل اصلی مراحل هدف دار دیگری نیز در قسمت منو بازی قرار داده شده است. در میان مراحل بازی قسمت امتیازگیری وجود دارد که ماجراجویی چندانی ندارد، فقط کافی است الماس هایی را بگیرید و به مرحله بعدی بروید.

نکات مثبت:

زمانی که وارد بازی می شویم، صفحه لودینگ و بارگذاری نمایش داده می شود که با توجه به مقدار حجم بازی مدت زمان آن را می توان قابل قبول دانست.

این بازی نسبت به بازی های دیگر سبک جدید و آرمانی دارد، به طوری که در اول بازی می توانید شکل و شمایل  شخصیت خود را انتخاب کنید. در قسمت منوی بازی، شما می توانید بازی های هدف دار انجام دهید، قدرت هایتان را تقویت کنید، در قسمت Shop (فروشگاه) وسایل قوی تری بخرید یا لباس و اسلحه هایی که در طول بازی به دست آوردید بفروشید.

یکی از جذابیت های بازی این است که می توانید به صورت آنلاین و بر خط با دوستان خود به مسابقه بپردازید یا از مراحل مختلف با هم دیگر عبور کنید. بازی در صورت روشن بودن اینترنت تبلیغات نشان نمی دهد و بازی مثل قبل روان است.

بازی دارای مراحلی با موانع و دشمنان متفاوت است که هر مرحله با مرحله قبلی بازی طراحی متفاوتی دارد.

آیکون و دکمه های بازی مشخص و روان است و باگ یا خرابی در آن وجود ندارد، دکمه های بازی عبارتند از: سمت راست و چپ، پرش و پرت کردن شمشیر یا قدرت جادویی

صداگذاری بازی ساده و مناسب است و به صورتی نیست که شما را آزار بدهد، البته اگر از صدای بازی لذت نمی برید به راحتی می توانید در تنظیمات آن را غیر فعال کنید.

بازی همراه با داستان سرایی آغاز می شود و به گونه ای است که شما در دل یک قصه زیبا و هیجانی قرار می دهد و شما را همیشه همراهی می کند.

گرافیک و طراحی صحنه بازی طرح نوین و جدیدی دارد که در کمتر ساخته ای آن را مشاهده کرده ایم، شما را به حال و هوای بازی ها دو بعدی کنسول های قدیمی می برد، البته که با تصاویر بهتر و همچنین کیفیت گرافیک بالا تر این تجربه برای شما ارائه می شود.

نکات منفی بازی Magic Rampage : 

بازی از سطح خشونت بالایی برخوردار است، به این صورت که وقتی دشمنتان را از میان برمی دارید، حریف شما منفجر و تکه تکه می‌ شود و لکه های خون زیادی روی زمین نشان داده می شود، در بعضی از مراحل شاهد هستیم که اسکلت انسان ها بر روی زمین افتاده یا اینکه دیوارها با لکه های خون پوشانده شده است.

نکته ای که باید رعایت می شد این است که بهتر بود هنگام نابودی دشمن، امتیاز و سکه به صورت مستقیم به ما داده می شد و امتیاز و سکه ها را روی زمین پخش نمی شد تا درون تله یا قسمت های صعب العبور گیر کنند.

اشکال دیگری که می توان به بازی گرفت این است که سیستم امتیازدهی و خرید و فروش آیتم و وسایل ها، به صورت خیلی سخت گیرانه طراحی شده و باید حسابی به بازی بپردازید تا وسایل بهتری بتوانید در بازی بدست آورید.

بحث دیگری که بسیاری از بازیکنان از آن ناراضی بودند، کم بودن ظرفیت جان های شخصیت است که حتی نمی توان آن را ارتقا داد و با توجه به سختی بازی، این مشکل و پیچیدگی، برای شما حسابی دردسرساز می شود.

بازی Magic Rampage

در آخر می توان گفت که بازی Magic Rampage یک عنوان زیبا و با تنوع فراوان است که ارزش بازی دارد؛ ولی باید این نکته را رعایت کرد که سنین پایین تر از 12 سال، به این بازی نپردازند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا