بازی ها

mobail legends قهرمانان موبایلی

 

Mobile Legends: Bang Bang ساخته‌ استودیو بازی سازی Moonton با سیستم عامل Android و iOS می‌باشد که در سال 1398 عرضه گردیده است. امتیاز بازی 4.4 و بیش از 100 هزار نصب فعال در بازار و بیش از 100 میلیون نصب را در گوگل پلی به ثبت رسانیده و همینطور موفق به کسب جوایز متعددی نیز شده است.

استودیو بازی سازی Moonton یک استودیو بازی سازی موفق چینی است که با ساخت اولین اثر خود به نام Magic Rush به جمع بازی سازان پیوسته و تا کنون 3 پروژه موفق از بازی های خود را با موفقیت به مرحله انتشار رسانده و باز خورد خوبی را نیز از مخاطبان خود در یافت کرده، همچنین سازندگان این اثر با رویکرد ساخت بازی های مناسب برای تمام فرهنگ ها و ملیت ها فعالیت خود را آغاز و تا کنون در جشنواره ها و مسابقات بسیاری مدال های متعددی را کسب کرده اند. از میان 3 اثر این استودیو، عنوان Mobile Legends از موفقیت بیشتری برخوردار بوده و تمام توجه این استودیو بر روی پرورش و تقویت این بازی معطوف گردیده است.

Mobile Legends با ارائه سبک بازی محبوب dota 2 بار دیگر حال و هوای این بازی را برای گوشی های همراه به صورت آنلاین و سه بعدی در قالب یک رقابت هیجان انگیز به جمع بازی بازانان آورده است و با توجه به تعداد بازیکنان بسیار زیاد هردو بازی در سراسر جهان و ایران و همینطور وجود نکات قابل توجه در این بازی به بیان نکاتی در مورد این بازی می‌پردازیم.

ژانر: اکشن/ استراتژی 

داستان بازی

Mobile legends از بازی های سبک رقابتی اکشن است که با وجود موفقیت های چشمگیر و بخش ها و حالت های مختلف در بازی، تنها بر عنصر رقابت میان بازیکنان تکیه داشته و از داستان خاصی بهره مند نمی‌باشد.

رقابت و لذت استفاده از قدرت ها و جادوهای مختلف در سراسر بازی از عناصر اصلی بوده و هر لحظه برای بازی باز ارزش بسیاری دارد که باعث شده است این بازی از آثار و بازی های پر تحرک به حساب آید. Mobile Legends با بهره گیری از همین سبک اما با طراحی جذاب و جوان پسند تر نسبت به موارد مشابه خود، توانسته است به صورت مخاطبین بسیاری به خصوص نسل جدید و غالبا نوجوان را، جذب بازی کرده و باری دیگر بازیکنان را به رقابت در این سبک از بازی ها تشویق کند.

شروع بازی با یک قهرمان زن و گذراندن دوره آموزشی می‌باشد و بازیکن بعد از عبور از مراحل آموزشی می‌تواند اقدام به ساخت حساب کاربری نموده و در رقابت های آنلاین و تورنومنت ها شرکت نماید.

نکات مثبت

 طراحی و رنگ بندی جذاب: استفاده از رنگ ها، مناظر چشم نواز و طراحی با کیفیت در بازی یکی از برجسته ترین نکات مثبت در این بازی است.

 صدا گذاری مناسب: استفاده از صدا گذاری ها و جلوه های صوتی جذاب در متن بازی جذابیت خاصی به بازی بخشیده و هیجان بازی را دوچندان می‌کند.

 حالت های مختلف رقابتی: بخش رقابتی بازی در چند حالت کلاسیک، رنک جهانی و حالت بتل رویال تیمی در بازی از قابلیت های اصلی بازی می‌باشند

تنوع عناصر در بازی: حضور قهرمانان متنوع در دسته های تانک، مبارز نزدیک و دور، جادوگر و اساسینز و همچنین آیتم های تقویتی مختلف و قدرت های متنوع از نکات بارز این اثر اند.

نکات منفی

نیاز به اتصال دائمی  VPN: با وجود آنکه استودیو Moonton از استودیو بازی سازی های چینی بوده و گروه بازی سازی شعار خود را ساخت بازی های جذاب برای “تمام بازیکنان جهان” معرفی کرده است اما بازی بازان ایرانی برای ورود به بازی و شرکت در رقابت های آنلاین، نیاز به اتصال IP غیر ایرانی خواهند داشت و دیگر نیازی به اشاره نیست که در نرم افزار های VPN تا چه اندازه تصاویر نامناسب به نمایش گذاشته می‌شوند.

حضور شخصیت های متنوع اما مستهجن: کاراکتر های قهرمانان با وجود تنوع بسیار و طراحی جذابشان متاسفانه از لحاظ پوششی داری ایرادات بسیاری اند به گونه ای که می‌توان گفت هرکدام از شخصیت های زن بازی دارای ایراد مخصوصی می‌باشند

نیاز به اینترنت با سرعت بالا: با وجودی اجرای بازی نیاز به سرعت نسبتا بالایی دارد، نیاز به اتصال VPN این وضعیت را بدتر کرده است و می‌توان گفت در اکثر اوقات بازیکنان با گوشی های با قابلیت بالاتر از 4G نیز ناچارند با پینگ بالای 100 به بازی کردن بپردازند.

کلام پایانی

بازی Mobile Legends یک بازی چینی جذاب؛ اما دارای ایرادات محتوایی بسیار در درون بازی می‌باشد که باید به آن توجه داشت علاوه بر آنکه انجام بازی بدون لگ به علت قطعی اینترنت و یا VPN تقریبا غیر ممکن است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا