بازی ها

Narcos؛ سلطنت بر بازار سیاه

Narcos: Idle Cartel ساخته‌ استودیو بازی سازی Tilting Point با سیستم عامل Android و iOS بوده و در سال 2019 عرضه گردیده است. امتیاز بازی 4.7 و بیش از هزار نصب فعال در بازار و بیش از 1 میلیون نصب را در گوگل پلی به ثبت رسانیده است.

استودیو بازی سازی Tilting Point با مدیریت “کوین در سگا” یک استودیو بازی سازی موفق در زمینه ساخت بازی های پلتفرم موبایل و متشکل از یک تیم بزرگ چند ملیتی است. بیشتر بازی های ساخت این استودیو به محبوبیت بالایی در میان بازیکنان رسیده اند و حتی بیشتر بازی های این شرکت از سقف 1 میلیون بارگیری عبور و همینطور Hidden Hotel که یکی از پرمخاطب ترین بازی های این استودیو است به بیش از 10 میلیون بارگیری و نصب رسیده و همین نشانگر موفقیت چشم گیر این استودیو می‌باشد. استودیو Tilting Point هم در زمینه ساخت بازی ها و هم در معرفی استودیو و آثار آن عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده است.

استودیو بازی سازی Tilting Point با ساخت و انتشار موفق بازی Narcos Idle و دیگر بازی های ساخت این استدیو  توانسته مخاطبین بسیاری را از تمام رده های سنی و جنسیتی به سوی خود کشانده و بازخورد کم نظیری را بدست آورد؛ به گونه ای که تنها با جمع تعداد مخاطبان چند بازی این استودیو، رقمی بالاتر از 20 میلیون بازیکن به چشم می‌خورد و متاسفانه بعضا نکات منفی قابل توجهی در بازی های این استودیو وجود دارد و والدین می بایست از این ایرادات و تاثیرات آن بر فرزندان خود مطلع شوند.

ژانر: شبیه سازی/ اکشن

داستان بازی

شاید در نگاه اول بازی شبیه به بازی های تفننی به نظر برسد که از داستان به خصوصی بهره نمی‌برند؛ اما بازی Narcos بر خلاف این تصور، داستان جالبی را از خود به نمایش گذاشته و داستان را با دستگیری پدر خانواده آغاز نموده و در ادامه شما به عنوان فرزندان این خانواده مرموز، دنبال‌رو شغل خانوادگی، پا جای پدر گذاشته و شروع به ساخت امپراطوری تاریکی از جنس ساخت و فروش سلاح، مهمات و حتی مواد مخدر می‌کنید که همه گوشه ای از منابع درآمد این شغل پر مخاطره اند.

هدف اصلی در این بازی رسیدن به پول بیشتر و افزایش بیش از پیش درآمد است تا جایی که بازار سیاه جهان در دستان شما قرار گیرد و تبدیل به بزرگترین کارتر سلاح و مواد شوید. به یاد داشته باشید که در این راه با افراد بسیاری رو به رو می‌شوید که برخی دوست شما و برخی نیز در مقابل شما قرار دارند؛ اما شما به هیچ یک نباید اعتماد کامل داشته باشید.

از ویژگی های خاص بازی Narcos وجود سریالی با همین نام است که بی شباهت به داستان بازی نیست و ما نیز در بازی شاهد اقتباس های مختلفی از این سریال در طراحی شخصیت ها و داستان بازی می‌باشیم.

نکات مثبت

طراحی زیبا و جذاب: طراحی کاراکترها و المان های به کار رفته در این بازی همگی از ساختار مطلوبی برخوردارند و ایرادی در این مورد به نظر نمی‌رسد.

رنگ بندی مناسب و هماهنگ: بسیاری از بازی ها به اصل رنگ بندی عناصر و محیط بازی، توجه کافی نشان نمی‌دهند اما سازندگان Narcos با استفاده از رنگ بندی مناسب برای فضای های مختلف بازی تصاویر چشم گیر و مخاطب پسندی را ایجاد نموده اند.

تنوع محصولات در بازی: وجود بیش از 20 نوع سلاح و دیگر محصولات که توسط کارگران خط تولید ساخته و به درآمد بیشتر شما کمک بسزایی می‌کنند و بسیاری از ویژگی های دیگر در این زمینه که از نکات اصلی این بازی است.

موسیقی و صدا گذاری مناسب: استفاده از موسیقی شاد و جذاب و صداگذاری بسیار عالی بخش های مختلف بازی علاوه بر از میان بردن حالت یکنواختی بازی، جذابیت و گیرایی بازی را نیز چندین و چند برابر کرده است.

فصل ها و چالش های مختلف: با وجودی که بازی در سبک شبیه سازی و بسیار شبیه به بازی های مزرعه داری است، اما همچنان حالت های مختلفی مانند حل پازل و حتی نبرد با دیگر رقبا را نیز تا حدودی به اجرا درآورده تا سبک اکشنی داستان بازی را حفظ و در نتیجه تنوع و جذابیت بیشتری را به بازی ببخشد.

نکات منفی

وجود المان های نامناسب: استفاده از مواد مخدر و عناصر نامطلوب در بازی که هر چند مناسب سبک و داستان بازی می‌باشند؛ اما تاثیرات منفی بر مخاطبین بازی می‌گذارد.

نمایش تبلیغات برای رشد سریع تر: با توجه به اینکه عمده مخاطبان این بازی کودکان و نوجوانان هستند، قابلیت تماشای تبلیغات برای افزایش درآمد در بازی می‌تواند از نکات منفی بازی به شمار آید، چرا که گاها در میان این تصاویر صحنه ها و تبلیغات نامناسب نیز به مخاطب نمایش داده می‌شوند.

پوشش نامناسب کاراکتر مؤنث: حضور شخصیت مؤنث با لباس های نامناسب هرچند در بیشتر بازی ها به چشم می‌خورد. نمایش چنین صحنه هایی مخصوصا به سنین پایین تاثیرات مخرب و غیرقابل جبرانی را بر روان آنان می‌گذارد که متاسفانه بازی نارکوس از همین دست بازی هاست.

الگودهی و القا طرز فکر اشتباه: پول، قدرت و شهرت ۳ شاخصه اصلی این بازی است که به عنوان هدف زندگی، نقش اصلی را دارند و بازی، رسیدن به این اهداف را به هر شکلی لازم می‌داند چه قتل و چه فروش مواد مخدر و…!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا