بازی ها

Super jungle jump؛ ماریو جدید برای کودکان!

شرکت بازی‌سازی gameone بازی جذاب و خاطره ساز Super jungle jump را در ژانر امتیازی و تفننی ساخته و توانسته در اپلیکیشن کافه بازار 2 هزار نصب فعال را برای خود ثبت کند. اگر بازی سوپر ماریو یا همان قارچ خور را در یاد داشته باشید، بیشتر حس این بازی را درک می کنید؛ چراکه شخصیت اصلی بازی تا حدودی شبیه ماریو طراحی شده و از نظر ساختاری حدودا شبیه بازی قارچ خور است.

داستان بازی سوپر ماریو

شما باید با سپری کردن مسافتی داخل بازی و دریافت 3 ستاره که این ستاره‌ها در داخل هر مرحله پنهان و آشکار هستند، مرحله را به پایان برسانید. دقت داشته باشید که باید 3 ستاره را تکمیل کنید؛ چراکه وقتی بخواهید وارد قسمت دوم بازی شوید، باید حدود 58 ستاره داشته باشید که این یعنی تمام مراحل قسمت اول را با 3 ستاره پشت سر گذاشتن!

با گرفتن تمام الماس‌ها و سنگ‌های رنگارنگ و جذاب داخل بازی، ستاره‌های مخفی را آشکار کنید. در طول مسیر هم مانند بازی قارچ‌خور، دشمنانی برای شما در نظر گرفته شده که با تفاوت‌هایی نیز همراه است؛ مثلا به جای لاک‌پشت از دایناسور کوچک بانمک استفاده شده و یا در برخی جاها از دایناسورهای خشمگین بزرگ‌تر و… . برای اینکه به جاهای مخفی نقشه هم بروید، باید بدنبال دریچه‌ای باشید تا شما را وارد فضای مخفی بازی کرده که پر از الماس و جواهر است و با گرفتن آنها ستاره مخفی نیز پیدا می‌شود. این حرکت دقیقا همان لوله‌های داخل بازی قارچ‌خور است که وقتی دکمه را به سمت پایین فشار می‌دادید، شما را وارد فضای زیرزمینی می‌کرد و آنجا با گرفتن سکه بیشتر، رکورد و امتیاز بیشتر هم دریافت می‌کردید.

اگر دقت کرده باشید بازی تا حدود زیادی از قارچ‌خور کپی‌برداری شده است، حتی پوستر بازی نیز تا حدودی شبیه بازی قارچ‌خور طراحی شده؛ اما با تفاو‌ت‌هایی! علت اینکار معلوم نیست؛ ولی تفاوت هایی که بازی نسبت به قارچ‌خور دارد، این است که شما فقط مسیر مستقیم در پیش ندارید، بلکه برخی جاها با پیچ و خم‌هایی سروکار دارید که قطعا کار شما را سخت می‌کند. موانع سر راه شما نیز مختلف است؛ گاهی سنگ از بالا می‌افتد، گاهی تیر پرتاب می‌شود و گاهی زمین زیر پای شما می‌لغزد و اگر به موقع حرکت نکنید به اعماق زمین رفته و می‌بازید؛ مثل همان حالتی که ماریو قلبش را از دست می‌داد.

نکات بازی | نکات مثبت سوپر ماریو

طراحی ساخت بازی سوپر ماریو و استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع بسیار عالی است. شما وقتی بازی را انجام می دهید اگر فضای بازی بی روح باشد، حس شما را از بین می برد؛ مگر آنکه در دسته بازی های ترسناک قرار داشته باشید که آن موقع قطعا برای حس گرفتن نیاز است صحنه بازی تیره باشد. این بازی چون به جهتی مناسب کودکان و یا حتی نوجوانان است، از رنگ متنوع استفاده کرده که بسیار هم عالی است.

شخصیت بازی قابل ارتقاء است و می توانید با افزایش قلب های او، شانس بیشتری برای ادامه بازی داشته باشید. یا با افزایش سرعت زودتر مرحله را به پایان برسانید.

داخل بازی آیتم هایی مانند آهن‌ربا برای دریافت الماس های راه دور به راحتی و قلب اضافی برای اینکه اگر قلب شما در حال اتمام بود آن را پر کنید و حتی توپ بیس بال قرار دارد که هر وقت تیر شما (توپ بیس بال) تمام شد با انتخاب آن کیف خود را پر کرده و راحت تر بازی را به اتمام برسانید که معمولا در این سبک بازی ها این قابلیت ها وجود دارد.

موسیقی بازی نیز واقعا مناسب بازی در نظر گرفته شده و از صوت های بی مورد و هیجانی و اضافی دوری شده است. در بازی از تبلیغات نیز استفاده نشده که خود نکته واقعا مثبتی به حساب می آید.

نکات منفی

بازی تا حدودی بیشتر پیش نرفت! در نظرات کافه بازار هم که خوانده می شد کاربران اعتراض داشتند که چرا از یک‌جایی به بعد جلو نمی رود که نشان دهنده عدم فعالیت سازندگان برای ادامه بازی و رها کردن این بازی است.

مخفی بودن ستاره ها درون بازی واقعا از موارد سخت است!!! شاید کودکان به راحتی نتوانند این بازی را انجام دهند و برای پیدا کردن آن از نظر ذهنی عصبی شوند، زیرا برای یافتن برخی ستاره ها باید به سیاه چاله بروید و آنجا با دریافت همه الماس ها ستاره بگیرید که این سیاه چاله ها در مسیر قرار ندارند (مراحل ابتدایی واضح پیداست؛ ولی جلو که می روید خیر!).

کلام آخر

این بازی برای کودکان از آن جهت که اشاره خاصی به موارد جنسی (عکس یا شخصیت های غیراخلاقی) و یا تبلیغات نامناسب ندارد خیال والدین را راحت می کند. این اخطار را به یاد داشته باشید: امروزه اغلب بازی ها با استفاده از تبلیغات پول درمی آورند و در تبلیغات نیز همه چیز نشان داده می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا